روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

نماینده مجلس:کنترل کرونا توجه به معیشت اقشار آسیب‌پذیر را به حاشیه نبرد

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه کنترل «کرونا» توجه به معیشت اقشار آسیب‌پذیر را به حاشیه نبرد، گفت:کارگران روز مزد و دستفروشان مشمول دریافت حق بیمه بیکاری قرار گیرند.

نماینده مجلس:کنترل کرونا توجه به معیشت اقشار آسیب‌پذیر را به حاشیه نبرد

محمد وحدتی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت:شیوع این ویروس فعالیت بسیاری از مشاغل، تولیدکنندگان و همچنین کسب و کارهای خرد و کلان تاثیر گذاشت که در این میان دست فروشان و کارگران روز مزد از همه بیشتر آسیب دیدند.

وی با اشاره به فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل های وزارت بهداشت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا،افزود: ستاد مقابله با کرونا پروتکل‌های نحوه اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی را ابلاغ کرد که شامل اصناف و آحاد جامعه می‌شود، اما اجرای این طرح در طولانی مدت به تعدادی از مشاغل به ویژه اقشار کم‌درآمد آسیب می‌رساند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: قطعا اعمال قرنطینه فاصله گذاری اجتماعی و اعمال محدودیت با هدف حفظ سلامتی و جان مردم اجرایی شده،اما ادامه آن مستلزم این است که مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر و تحت پوششین بهزیستی و کمیته امداد در تامین نیاز های اولیه زندگی با مشکل مواجه نشوند.

وحدتی با بیان اینکه دولت تلاش کند ضرر و زیان اقتصادی برخی از اصناف که در پی اعمال فاصل گذاری اجتماعی با مشکلات جدی مواجه شده‌اند را جبران کند، ادامه داد: در چنین شرایطی وضعیت معیشت افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی فراموش و به حاشیه نرود و بسته‌های حمایتی بهداشتی و غذایی برای آنها در نظر گرفته شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری اینکه کارگران روز مزد و دستفروشان از جمله اقشاری از جامعه هستند که با اعمال محدودیت ها قادر به تامین نیازهای معیشتی نیستند، اظهار داشت:بنابراین لازم است دولت سازوکاری را فراهم کند تا این افراد هم مشمول دریافت حق بیمه بیکاری قرار گیرند و هم بسته‌های حمایتی به این افراد تعلق گیرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان