روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

اقساط وام قرض الحسنه کرونایی چقدر است؟

 

باشگاه خبرنگاران: پس از شیوع ویروس کرونا و آسیب دیدن کسب و کارها، دولت با انواع بسته‌های حمایتی به حمایت از اقتصاد کشور پرداخت، وام‌های یک میلیون تومانی که برای 23 میلیون خانوار یارانه بگیر در نظر گرفته شد از ابتدا ماجرا مقرر به پرداخت با سود 12 درصد بود و سپس این رقم به 4 درصد رسید و در نهایت دولت متقبل به پرداخت سود این رقم به بانک‌ها شد.

این وام یک میلیون تومان بوده و قرار است بازپرداخت آن به 24 ماه تقسیم شود. حال طبق یک محاسبه سر انگشتی بازپرداخت در هر ماه معادل 41 هزار و 600 تومان خواهد بود این رقم از حساب یارانه افراد کسر خواهد شد.

متاسفانه با گذشت چندین روز از قول دولت مبنی بر تامین وام برای این افراد، هنوز ساز و کاری برای اعلام آمادگی مردم جهت دریافت وام ابلاغ نشده است و مردم همچنان سردرگم هستند. یک بار مراجعه اشتباه به یک سایت و حال قول رئیس جمهور برای اعلام درخواست با پیامک مردم را بیشتر کلافه کرده است.

از طرفی هنوز هم پرداخت مرحله دیگری از یارانه کرونایی که به 3 میلیون نفر به مبلغ 200 تا 600 هزار تومان بود هم مشخص نیست و این بین افراد زیادی هم شاکی از عدم دریافت این یارانه هستند. با وجود این که رئیس جمهور زمان پرداخت این وام را پیش از ماه رمضان اعلام کرده است، باشگاه خبرنگاران جوان همچنان پیگیر زمان واریز وام یک میلیون تومانی و همچنین یارانه 200 تا 600 هزار تومانی مربوط به حمایت از کرونایی هاست.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان