روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مجلس نمایندگان آمریکا:

تصویب بسته حمایتی ۳تریلیون دلاری درباره کرونا

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مجلس نمایندگان آمریکا در حالی در آستانه تصویب این بسته کمکهای مالی سه تریلیون دلاری برای مقابله با تبعات کروناویروس قرار دارد که احتمالا این قانون در مجلس سنا ناکام خواهد ماند.

انتظار نمی‌رود سنای آمریکا که در کنترل جمهوری‌خواهان است با این قانون حمایت مالی موافقت کند اما نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از موافقتش با مذاکره بر سر این مساله خبر داده است.

پلوسی در اظهاراتی با تایید وجود مشکلاتی بر سر راه قانون شدن این لایحه گفت: ما داریم پیشنهادمان را روی میز می‌گذاریم. ما با مذاکره مشکلی نداریم.

پلوسی در نامه‌ای به اعضای مجلس نمایندگان آمریکا عنوان کرد، جمهوری‌خواهان قبلا از بسیاری از اولویت‌های لحاظ شده در این لایجه جدید موافقت کرده بودند.

او نوشت: باید متذکر شویم که قبلا جمهوری‌خواهان طی چهار قانون حمایتی قبلی مربوط به شیوع ویروس کووید-19 در کنگره از بیش از 80 درصد اولویت‌های موجود در قانون اخیر مجلس نمایندگان حمایت کرده‌اند. ما افتخار می کنیم به این که چطور به دنبال تقویت این مشارکت دو حزبی بوده و چشم به مذاکراتی به نفع مردم داریم.

این قانون پیشنهاد دربردارنده دور دومی از پرداخت مستقیم پول به آمریکایی ها، مبلغ یک تریلیون دلار کمک به دولت‌های محلی،‌ ایالات و قبایل شدیدا درگیر با فشارها و تبعات شیوع کروناویروس، کمک‌هایی برای نیروهای ضروری خط مقدم مبارزه با ویروس، تمدید مزایای بیکاری و دیگر تدابیر ارائه شده از سوی دموکرات‌ها است.

این بسته در صورت تصویب شدن نزد هر دو مجلس کنگره آمریکا، تبدیل به بزرگترین و بالاترین بسته مالی در تاریخ آمریکا شده و حتی بیشتر از بسته 2.2 تریلیون دلاری تصویب شده در ماه مارس در کنگره است.

جان باراسو، یک سناتور جهوری‌خواه اخیرا گفت: این بسته تصویب نخواهد شد و مورد حمایت قرار نخواهد گرفت.

سناتور لیندسی گراهام نیز به خبرنگاران گفت این لایحه "در همان لحظه ورود به سنا مرده است" و از وجود تعداد بیش از حد زیاد بندهای غیرمرتبط در این لایحه انتقاد کرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر