روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بهترین روش های کاشت مو در ایران

آیا برای رفع طاسی سر خود به دنبال بهترین روش کاشت مو هستید؟ آیا خبر دارید چه روش هایی برای کاشت مو در ایران استفاده می‌شود و بهترین این روش ها کدام است؟

آیا برای رفع طاسی سر خود به دنبال بهترین روش کاشت مو هستید؟ آیا خبر دارید چه روش هایی برای کاشت مو در ایران استفاده می‌شود و بهترین این روش ها کدام است؟ در صورتی که شما به دنبال پاسخ چنین سوالاتی هستید، مطمئناً از مسئله ریزش موی خود خسته شده اید و دیگر حاضر به استفاده از روش های درمانی دیگر مانند قرص، محلول، شامپو و خیلی از روش های دیگر نخواهید بود. برای این که بدانید، روش مناسب برای کاشت مو شما چه روشی است بهتر است یک سری نکات را در انتخاب روش پیوند مو بدانید. برای دانستن این نکات خوب است با ما در این مقاله همراه باشید.

اصل ماجرای انتخاب بهترین روش کاشت مو

به نظر خودتان بهترین روش پیوند مو برای شما چیست؟ اگر کمی فکر کنید متوجه می شوید، روشی برای شما مناسب است که با توجه به شرایط و نیازهایتان بهترین نتیجه را داشته باشد. در واقع زمانی بهترین نتیجه کاشتن مو برای شما اتفاق می افتد، که روش انتخاب شما کمترین ضرر را برایتان داشته باشد و شما را با عوارض خاصی روبرو نکند.

 روش هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد با پیشرفت های زیادی روبه رو شده است و می توان گفت کمترین تهاجم را برای شما به همراه دارد. به همین خاطر، هر کدام از روش های کاشت مو که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد، با توجه به شرایط لازم، بهترین جایگاه را می توانند داشته باشند و به عنوان بهترین روش کاشت مو انتخاب شوند.

تعیین کننده روش مناسب خودتان هستید!

زمانی دکتر کاشت مو بهترین روش را برای شما انتخاب می کند که با توجه به شرایط شما این کار را انجام دهد.

مهم ترین عاملی که بر روی نتیجه کاشت مو تاثیر می گذارد، میزان بانک موی شماست.  اینکه شما به چه میزان دارای بانک مو هستید؟ مورد بعدی که باید در روند پیوند مو مورد بررسی قرار دهید میزان طاسی سر شماست. هر چقدر طاسی سر بیشتر باشد،  شما از رسیدن به یک نتیجه ایده آل دور تر خواهید شد. دیگر عواملی که باید برای انتخاب بهترین روش پیوند مو مورد بررسی قرار بگیرد، شامل موارد زیر می باشد:

 • آیا دارای بیماری زمینه ای خاصی هستید؟
 • میزان انتظارات شما از انجام کاشت مو چیست؟
 • شرایط پوستی شما چطور است؟
 • آیا پوست شما انعطاف پذیری کافی را دارد؟
 • شرایط بهبودی زخم پوستتان چطور است؟ آیا به اصطلاح بد زخم هستید یا نه؟

کاشت مو با کمترین آسیب دیدگی

بد نیست با جدیدترین روش های پیوند مو که در ایران قابل انجام است، آشنا شوید. در ادامه این روش ها را برایتان توضیح داده ایم.

 با یکی از جدیدترین روش های کاشت مو در ایران آشنا شوید

کاشت مو به روش Micro FIT، یکی از  روش‌های جدیدی است که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد و پایه این روش، کاشت مو FIT است. یعنی در کاشت مو به روش Micro FIT برای برداشت گرافت ها از روش تک واحدی استفاده می شود. نکته‌ای که در این روش چشمگیر است این است که برداشت فولیکول های مو با استفاده از یک دستگاه دقیق انجام می شود، تا کمترین آسیبی به فولیکول های مو وارد نشود.

 کاشت مو به روش Micro FIT با کمترین آسیب

در مرحله اول متخصص برای انجام کاشت مو به روش Micro FIT  به منظور راحتی شما و نداشتن هیچ نگرانی، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. سپس قسمت های پشت سر یا پشت گوش ها را به عنوان بانک مو مورد هدف قرار می دهد. حال نوبت مرحله برداشت فولیکول های مو می شود. برای برداشت فولیکول ها از دستگاه مخصوصی استفاده می شود که این دستگاه سوراخ هایی به قطر کوچک بر روی پوست ایجاد می کند تا فولیکول های مو از بافت پوست جدا شوند.

بنابراین  کاشت مو به روش Micro FIT تنها سوراخ های ریزی بر روی سر شما ایجاد می کند و هیچ گونه خونریزی و نیاز به بخیه زدن ندارد.

در واقع  کاشت مو به روش Micro FIT با کمترین آسیب دیدگی برای شما انجام می شود.


پیشنهاد ویژه، برای کسانی که نمی توانند از روش FUT استفاده کنند:

همانطور که می دانید، در روش FUT برای برداشت گرافت ها از پشت سر به صورت نواری پوست سر را به ضخامت یک الی دو سانتی‌متر جدا می کنند. سپس پوست بالا و پایین به یک دیگر بخیه زده می شود. در صورتی که شما دارای پوست سفتی هستید که انعطاف پذیری مناسب برای انجام این روش را نداشته باشد، کاشت مو به روش Micro FIT بهترین راه حل برای شماست.

انجام کاشت بدون هیچ ریسکی با روش SUT

کاشت مو به روش SUT مانند روش های FIT و Micro FIT است اما با این تفاوت که در این روش  برای برداشت فولیکول های مو از دستگاه خودکار استفاده می شود. همچنین می‌توان با استفاده از این دستگاه فولیکول های مو را برداشت و سپس پیوند زد.

بنابراین کاشت مو به روش SUT احتمال آسیب دیدگی گرافت های مو را به حداقل می رساند. به طوری که انجام کاشت مو با این روش هیچ ریسکی ندارد.

دستگاه مورد استفاده در روش SUT باعث می شود که گرافت ها به درون برش های ایجاد شده وارد شوند و بیرون کشیدن فولیکول های مو در مرحله اول کاشت مو دقیق تر از سایر روش ها انجام خواهد شد.

اقتصادی تر بودن کاشت مو به روش SUT

 از آنجا که کاشت مو به روش SUT آسیب دیدگی مو را به حداقل می رساند و کمترین تهاجم را برای شما به همراه دارد، از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

در حقیقت شما بعد از انجام کاشت مو به روش SUT  هیچ جای بخیه و اسکاری مشاهده نمی کنید و نیازی نیست برای کاشت مو دوره نقاهت خاصی را بگذرانید. شما همچنین بعد از گذشت یک ماه می توانید رشد موهای خود را کاملا مشاهده کنید، بدون این که در این مدت ناراحتی خاصی احساس کنید.

گزینه های مناسب برای کاشت مو به روش SUT

در صورتی که شرایط گفته شده در زیر را داشته باشید، می توانید کاشت مو به روش SUT را به عنوان بهترین روش برای خود انتخاب کنید:

 • طاسی سر بعد از سوختگی
 • طاسی بعد از شیمی درمانی
 • طاسی بعد از ضربه خوردن
 • اسکارهای بعد از جراحی
 • وجود نقص مو در نواحی ابرو، مژه، سبیل و ریش
 • طاسی آندروژنیک در مردان

کلام آخر

حال که با جدیدترین روش های کاشت مو آشنا شدید، بهتر است قبل از هر کاری شرایط خود را نسبت به انجام هر کدام از این روش ها سنجیده و یادداشت کنید. با دانستن شرایط و اهداف خودتان کمک شایانی به پزشک خود کرده و تجربه بهتری برای خود رقم می زنید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر