روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

واکنش چین به اتهامات آمریکا در خصوص سرقت واکسن کرونا

سخنگوی وزارت خارجه چین اظهارات مقامات آمریکایی در مورد تمایل این کشور برای سرقت واکسن کرونا را بی اساس خواند.

واکنش چین به اتهامات آمریکا در خصوص سرقت واکسن کرونا

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، ژائو لیجیان، ادعاهای ایالات متحده مبنی بر اینکه چین می‌تواند برای سرقت واکسن‌های آمریکایی COVID-19 تلاش ‌کند، واکنش نشان داد و آنها را بی اساس خواند.

پیش از این، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری آمریکا ابراز اطمینان کرده بود که ایالات متحده اولین کشوری خواهد بود که واکسن کرونا‌ویروس ایجاد کند، در حالی که وی این احتمال را رد نمی کرد که چین ممکن است سعی کند واکسن COVID-19 را از ایالات متحده به سرقت ببرد.

این دیپلمات گفت: "اظهارات ایالات متحده بی اساس است. چین پیشرفت قابل توجهی در تولید واکسن COVID-19 داشته است، چرا باید به ایالات متحده نگاه کنیم."

به گفته وی، صرف نظر از اینکه کدام کشور اولین از همه تحقیق و توسعه واکسن را انجام داده و استفاده از آن را آغاز کرده است، این سهم بسزایی در مبارزه با بشریت علیه همه گیری خواهد داشت. نماینده این اداره تأکید کرد که تحقیق و توسعه واکسن علیه COVID-19 مسابقه ای بین ایالات متحده و چین نیست، بلکه مسابقه ای بین بشریت و ویروس است.

وی گفت: "چین آماده است تا تجربه خود را در زمینه تحقیق و توسعه واکسن به اشتراک بگذارد تا همکاری های بین المللی را در این زمینه تقویت کند."

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر