روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مهدهای کودک در آستانه تعطیلی همیشگی/ درخواست بهزیستی از وزارت بهداشت برای بازگشایی

معاون امور اجتماعی بهزیستی گفت: شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مهدهای کودک و ادامه دار بودن آن شرایط را برای اداره مهدها سخت کرده است و بسیاری از مهدها در آستانه تعطیلی همیشگی قرار دارند و از وزارت بهداشت درخواست می‌شود با بازگشایی مهدها موافقت کند.

مهدهای کودک در آستانه تعطیلی همیشگی/ درخواست بهزیستی از وزارت بهداشت برای بازگشایی

حبیب‌الله مسعودی فرید در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به پروتکل بهداشتی سازمان بهزیستی کشور مبنی بر بازگشایی مهدهای کودک اظهار کرد: امیدواریم وزارت بهداشت بر اساس چارچوب ارائه شده از سوی بهزیستی موافقت کند چراکه بسیاری از مهدهای کودک در شرایط بحرانی و در مرز تعطیلی همیشگی قرار دارند.

وی تصریح کرد: پروتکلی که از سوی سازمان بهزیستی تهیه شده است بسیار منطقی و قابل دفاع است و براساس آن مهدهای کودک موطف به پذیرش کودکان در مهدهای کودک هستند چرا که عدم حضور کودکان در مهدهای کودک هم اکنون برای مادرانی که شاغل هستند دردسرساز شده است.

مسعودی فرید گفت: در صورتی که وزارت بهداشت با پروتکل مهدهای کودک موافقت کند فرآیند فاصله گذاری در مهدهای کودک انجام می‌شود، همچنین تعداد پذیرش کودکان در مهدهای کودک به حداقل می‌رسد و در واقع یک روز در میان کودکان در مهدهای کودک حضور پیدا می‌کنند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا و با توجه به اینکه بسیاری از ساختمان‌های مهدهای کودک اجاره‌ای است شرایط سختی برای موسسان و صاحبان مهدهای کودک رقم خورده است و ادامه این شرایط وضعیت را برای آنها بدتر کرده است و مهدهای کودک در آستانه تعطیلی قرار دارند که امیدواریم با همکاری وزارت بهداشت شرایط بازگشایی مهدها براساس پروتکل‌های تهیه شده فراهم شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر