روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

با حضور ۱۹۲ نفر از منتخبین در نشست هم‌افزایی مجلس قوی،کارآمد و انقلابی

قالیباف برنامه تحول مجلس برای حل مسائلی مردم را ارائه کرد

کریمی قدوسی: قالیباف فردی خلاق؛ دلسوز و تحول آفرین است

موسوی : قالیباف، سردار سلیمانی دوم است

خانی : نزدیکترین چهره به سردار سلیمانی، آقای قالیباف است

خانی : قالیباف از پایین تا بالای نظام کار کرده و امتحان پس داده است

قاضی زاده: قالیباف دلداده رهبری است

پورابراهیمی : قالیباف مدیر جهادی است و میتواند برای کشور مفید باشد


محمد باقر قالیباف منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم صبح امروز(سه شنبه) در نشست هم افزایی برای مجلس قوی، کارآمد و انقلابی با حضور منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهارداشت: انشالله با گره گشایی برای مردم عزیزمان در کنار شما و با شما توفیق داشته باشیم خدمت گزاری برای ملت باشیم.

وی گفت: شرایط کشور ما شرایطی است که حتما باید متحول شود، مجلسی کارآمد، قوی و انقلابی داشته باشیم و این نیاز به تک تک ما دارد و کار یک کمیسیون و یک جمع و گروه خاص نیست.

قالیباف تصریح کرد: ما باید محیط استراتژیک خودمان را برای تحول کشور بدانیم کجا هستیم، ظرفیت ها و توانایی های مادی و معنوی خود را بشناسیم و بتوانیم با اولویت بندی مسائل؛ تحلیل دقیق روندی بر مشکلات گذشته داشته باشیم.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم بیان کرد: هدف من این است که در مجلس یازدهم بتوانیم اعتماد را به مردم برگردانیم. مردم به انقلاب و ارزش های خود هم احترام میگذارند و هم اعتقاد دارند. حضور میلیونی و گسترده مردم در تهران را در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی دیدید که 5 میلیون نفر به خیابان ها آمدند.

وی ادامه داد: در انتخابات یک میلیون و ششصد هزار نفر حاضر شدند که این نشان از ناکارآمدی دستگاه ها و ارگان های مختلف است و این به معنای آن است مجلس شورای اسلامی باید زیر بار این مسئولیت برود تا تحولی انجام دهد.

قالیباف گفت: قانون اساسی و سیاست های کلانی که رهبری ابلاغ کردند به‌عنوان دو سند بالادستی و آن را برعهده مجلس شورای اسلامی قرار دادند و اینها باید سرلوحه کلیه امور ما قرار بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت رویکرد مردم سازی در کشور افزود: هرکاری در کشور باید با مشاکرت موثر و معنی دار مردم باشد و اگر نقش مردم را در امور نبینیم به مقصد نهایی نخواهیم رسید.

وی افزود: رویکرد دوم ما شفاف سازی است. جایی که برای مردم حقی قایل هستم یا تکلیفی رای رای روشن میکنیم نباید ملاحضه ای باشد و بلکه باید شفافیت کامل باشد.

قالیباف گفت: هوشمندسازی امروز از موضوعات مهمی است واگر نباشد حرف از اقتصاد دیجیتالی؛ مبارزه با فساد، شفاف سازی، عدالت و چابک سازی را از دست میدهیم و پس از آن هم کارآمد سازی.

متتخب مردم تهران در مجلس یازدهم بیان کرد: سرفصل هایی که تحول باید در آنها اتفاق بیافتاد پنج نورد است؛ یکی امور مرتبط با نمایندگان است، دوم احیای شان مجلس، سوم ارتقای کیفیت قانونگذاری، چهارم ارتقای کیفیت نظارت و در آخر فهرست اولویت های محتوایی در حوزه قانونگذاری و نظارت است.

وی بیان کرد: در بحث مربوط به نمایندگان؛ سه بخش دارد، یکی تحول در رسیدگی به مطالعات و مشکلات مرتبط با حوزه های انتخابیه، دوم تحول ارتباط مردم با نماینده ها و نماینده با دستگاه های اجرایی و سوم هم رفع نیازهای لازم برای انجام ماموریت یک نماینده است.

قالییاف گفت: وقتی حرف از تحول در حوزه های انتخابیه می زنیم، واقعیت این است که نماینده های ما در حوزه های یک فرد است و تنهاست. نماینده ها، فقط نماینده یک حوزه انتخابی نیستند بلکه نماینده همه ملت است.

وی گفت: نماینده وظایفی در حوزه انتخابیه و در سطح ملی دارد و این سازوکار برای انجام وظایف ملی نماینده مهیا شده است اما برای حل مسائل مردم در حوزه های انتخابیه سازوکاری وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: نماینده های تهران شاید چندان مراجعه مردمی نداشته باشند ولی در شهرستان ها توقع مردم این است که همه امورات را آن نماینده انجام دهد و این یعنی تضعیف نماینده، رئیس مجلس و قوه مقننه.

قالیباف افزود: معتقدم مجلس باید از نماینده ها در حوزه های انتخابیه خود حمایت کند تا یک فرد نباشد، بلکه یک سازوکاری باشد که همه قدرت مجلس پشتیبان آن نماینده است در حوزه انتخابیه آن فرد باشد.

وی گفت: در سطح استان باید مجمع انسانی نمایندگان شکل بگیرد که در بُعد نظارت و قانونگذاری وظایفی مشخص دارد. باید از ظرفیت های مردمی و نیروهای جهادی در استان ها استفاده کنیم.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم تصریح کرد: در حوزه کلان و ملی ما موضوعات مختلف را توجه می کنیم و از قاعده جغرافیایی خارج می شویم تا با تجمیع ظرفیت های نمایندگان مجلس استفاده های خوبی داشته باشیم.

قالیباف افزود: یکی دیگر از موضوعات مهم، ارتباط نمایندگان با مردم و سازمان های دولتی است. این ارتباط باید از طریق سامانه قابل پیگیری و ارتباط با مردم باشد.

وی گفت: دستگاه های اجرایی باید بدانند که نهاد مجلس مطالبه را از آنها دارد و پیگیری هم میکند نه فقط یک نماینده، بنابراین این اقتدار باید به مجلس شورای اسلامی برگردد.

وی ادامه داد: موصوع دیگری که داریم احیای شان مجلس شورای اسلامی است. باید صلاحیت‌های قانونگذاری به درستی تعیین شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: باید معیار تعاملات مجلس با مجمع تشخیص مصلحت نظام مشخص شود. حتما بین مجلس و شورای نگهبان در موضوعات کاری مختلف می توانیم نظارت ها را بجای پیشینی پسینی کنیم.

قالیباف گفت: موضوع دیگر؛ اصلاح روابط مجلس با شوراهای عالی و مجامع است، باید بازنگری داشته باشیم و این روابط را شفاف سازی کنیم. 133 نماینده در شوراهای مختلف عضو داریم ولی تاثیر گذاری لازم را نداریم.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: موضوع دیگر اصلاح روابط میان دولت و مجلس است، اینجا نکته‌ای که هست حقوق و منافع مردم است که قابل معامله کردن نیست. ما یک قانون گذاری و اجراسازی قانون داریم که وظیفه مجلس است و یک پیاده سازی و اجرایی کردن قانون است که از وظایف دو قوای دیگر است.

وی افزود: سومین سرفصل ما در تحول قانونگذاری این است که مشارکت مردم، متخصصان و ذی نفعان در فرآیند قانونگذاری را داشته باشیم. همه متخصصین کشور باید در جریان قانونگذاری باشند و مردم در هم در جریان آن باشند.

قالیباف گفت: در بیست سال گذشته طرح ها و لوایحی که به مجلس آمدند و تبدیل به قانون شدند نزدیک به 38 درصد بوده است و اینکه اجرا شده یاد نشده هم بحث دیگری است. لوایح چون کارشناسی تر بررسی می شود بهتر به قانون تبدیل می شوند ولی طرح ها خروجی حداقلی دارند.

وی تصریح کرد: ما آنقدر ابزار در مجلس داریم که دولت را وادار به ارائه لایحه کنیم و اگر لایحه نداد؛ فرآیند قانونگذاری در اصلاح طرح را آنقدر کارشناسی مطرح میکنیم که نتیجه بهتری داشته باشیم.

قالیباف گفت: در بحث دیوان محاسبات و خزانه باید برخط و به روز باشیم. در کمسیون اصل 90 این موضوع باید به صورت جدی پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه ابتنا و خلق قوانین باید بر منابع شرعی باشد، تصریح کرد: ما باید در قانون نگرش منظومه ای و زنجیره ای دلشته باشیم به جای اینکه رویکرد جزیره ای را مد نظر بگیریم.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم بیان کرد: الزامات تحقق آنچه گفته شده، فهم مشترک، روش و اولیت های مشترک، با خرد جمعی و به شیوه گفتگو محور است.

قالیباف گفت: اگر تحولی در هرجا بودم اتفاق افتاد به صورت خرد و اقناع جمعی بود؛ همه افراد یک سازمان باورشان این بود که باید کاری صورت می گرفت. بنابراین باید ازهمه ظرفیت های مجلس استفاده کرد.

وی ادامه داد: امروز مسئولیتی بر دوش همه ما هست چرا که مردم حتی نیروهای حزب اللهی و انقلابی به رفع مشکلاتشان بی اعتماد شدند و امیدشان بعد از خدا مجلس یازدهم است.

منتخب مردم در پایان خاطرنشان کرد: ما باید مجلسی کم حاشیه و کارآمد داشته باشیم، هم خوب کار کنیم و هم کار خوب کنیم. انشالله بتوانیم مجلسی قوی برای حل و فصل مشکلات مردم داشته باشیم.


بر اساس این گزارش؛ در این نشست که با حضور 192 منتخب مردم مجلس یازدهم برگزار شد، جمعی از افراد حاضر به ایراد سخنانی کوتاه پرداختند.

جدی منتخب مردم شیروان در این جلسه اظهار داشت: کسانی که در هیات رئیسه انتخاب می شوند از بالا به پایین به نمایندگان نگاه نکنند‌. مجلس به دلیل عملکرد گذشته از راس امور پایین اومد.

وی با بیان اینکه چشم امید مردم به مجلس یازدهم است؛ گفت: انتظار داریم هیات رئیسه مجلس یازدهم مجلس را به جایگاه واقعی خودش برساند‌.

منتخب مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: ما وارد چهل سال دوم انقلاب شدیم. باید مجلس در حوزه شفافیت پیشتاز باشد چرا که یکی از مشکلات کشور همین عدم شفافیت است.

همچنین خانم فلاحی منتخب مردم ایلام در مجلس یازدهم هم در این جلسه گفت: ما در یکی از مهم‌ترین برهه های تاریخ قرار داریم و مجلس یازدهم می تواند در جایگاه خوبی قرار بگیرد.

وی بیان کرد: این مجلس حتما باید گفتمان انقلابی گری را در اولویت قرار دهد.

فلاحی افزود: بنده معتقدم ریاست مجلس یک پُست نیست بلکه یک فرد هماهنگ کننده است که باید جایگاه مجلس را بالا ببرد و شان نمایندگان را بالا ببرد.

منتخب مردم ایلام در مجلس یازدهم گفت: کسی از کسی نماینده تر نیست و کسی که آن بالا می نشیند نباید نگاهی از بالا به پایین داشته باشد.

وی ادامه داد: در مجلس بانوانی هستند که اقتدار و توانایی لازم برای حضور در هیات رئیسه را دارند و این نماد توسعه و ترقی جامعه است.

فلاحی تاکید کرد: بنده بهترین گزینه رباست مجلی یازدهم را آقای قالیباف می دانم.

اقبال شاکری متخب مردم تهران در مجلس یازدهم نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه به منابع طبیعی و نیروی انسانی که در کشور داریم میتوانیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم.

وی گفت: این مجلس عصاره خواسته های مردم است و لاجرم باید شفاف و فساد ستیز شود و برای جهت تجقق خواسته ها و مطاالبات مردم باید یک هیات رئیسه قدرتمند داشته باشیم.

شاکری گفت: مردم ما امروز مجلسی سلیمانی می خواهند و این مجلس میتواند چنین باشد.

در ادامه شجاعی منتخب مردم ابهر در مجلس یازدهم در این جلسه گفت: قرار بر این شد که اعضای هیات اجرایی فراکسیون، حمایتی از هیچ کدام از افرادی که برای هیات رئیسه اعلام آمادگی کردند نداشته باشند.

وی گفت: هیات رئیسه و رئیس مجلس باید نظارت داشته باشند تا مجدد شان و جایگاه مجلس به راس امور برگردد.

شجاعی تصریح کرد: در دولت رئیس و مرئوس وجود دارد، اما در مجلس رئیس مجلس نماد هویت 290 نفر نماینده است و باید بتواند در راستای جلب نظر نمایندگان کوشا باشد.

منتخب مردم ابهر در مجلس یازدهم گفت: هیات رئیسه باید بتواند رابطه دولت و مجلس را در خوف و رجا قرار دهد تا همکاری های لازم بین این دو قوه انجام شود.

همچنین مصری متخب مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم در ادامه جلسه گفت: شفافیت یکی از کارهای لازم دو مجلس است.

وی گفت: نظارت بر نمایندگان باید در طول 4 سال فعالیت مجلس شورای اسلامی باشد و نه پایان دوره.

در ادامه موسوی منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم نیز در این جلسه گفت: علی رغم اینکه دوستان دیگری که هستند هم صلاحیت و توانایی های لازم را دارند، اما آقای قالیباف را که همه شما می شناسید و توانایی های وی فاصله معنا داری دارد.

وی گفت: اگر بپرسید ما امروز سلیمانی دوم در کشور داریم؟ میگویم بله دومین آن، آقای قالیباف است، پس چرا باید ایشان را تضعیف کنیم؟

موسوی ادامه داد: دولت که فشل است و نمیتوان امیدی به آن داشت.

خانی منتخب مردم شاهرود در مجلس یازدهم نیز گفت: با وضعیت فعلی مجلس و اقداماتی که مجلس دهم داشته، قطعا آقای قالیباف که از پایین تا بالای نظام را کار کرده و امتحانش را پس داده است میتواند بهترین گزینه باشد.

وی گفت: ایشان در نیروی انتظامی و مجلس کارآمدی بالایی داشته و رضایت از عملکردشان بالا است.

خانی تصریح کرد: بوستان ولایت که از بوستان های بزرگ کشور است و فاصله جنوب و شمال تهران را حداقل کرده، یکی از کارهای مهم آقای قالیباف است.

وی افزود: کسی که از نظر فکری نزدیکترین چهره به سردار سلیمانی بوده و هست، آقای قالیباف است.

خانی گفت: شخصا از سردار سلیمانی پرسدیم و گفتند که بهترین فرد برای اداره کشور در وضعیت فعلی، آقای قالیباف است.

منتخب مردم شاهرود در مجلس یازدهم بیان کرد: امیدواریم با رای بالایی به عنوان رئیس مجلس انتخاب شود و مجلسی کارآمد و و قوی داشته باشیم.

در ادامه الیاس نادران منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم نیز در این جلسه گفت: شرایط کشور به لحاظ آسیب های اجتماعی و مولفه‌های اقتصادی در وضعیت خطرناکی است و مجلس باید فوری به موضوع ورود کند.

وی گفت: بر اساس گزارش مجلس دهم، 95 درصد قاچاق کشور از مبادی قانونی است و این دردناک است.

نادران گفت: در مجلس یازدهم باید چنان در حوزه نظارتی بر دولت عمل کنیم که انشالله تا پایان 4سال بگوئیم این میزانِ 95 درصد به 5 درصد کاهش پیدا کرده است و الا که می شود کاری که دوره های قبلی هم انجام دادند.

همچنین کریمی منتخب مردم اراک در مجلس یازدهم نیز در این نشست گفت: مجلس شورای اسلامی مجموعه ای بهم پیوسته است و نمایندگان مجلس با یکدیگر برابر هستند.

در ادامه این نشست پورابراهیمی منتخب مردم کرمان در مجلس یازدهم نیز اظهارداشت: در دیداری که با سردار سلیمانی داشتم، گفتند اولویت اصلی ما در حوزه اقتصادی و اجرایی است.

وی گفت: ما جمع بندی که داریم این است که آقای قالیباف به عنوان یک مدیر جهادی است که میتواند برای کشور مفید باشد.

پورابراهیمی گفت: با آیت الله خاتمی صحبتی داشتم و ایشان هم این موضوع را تاکید کردند که اقای قالیباف گزینه اصلح است و امیدواریم حضور این فرمانده عزیز را بتوانیم در ریاست مجلس یازدهم داشته باشیم.

وی ادامه داد: همزمان با سفر آقای قالیباف به کرمان در روز قدس امسال، سردار معروفی از فرماندهان دوران جنگ گفتند که جریان و عقبه سپاه نیازمند حضور آقای قالیباف است.

منتخب مردم کرمان در محلس یازدهم گفت: همه قابل احترام هستند ولی وقتی توصیه سردار سلیمانی، علما و دلسوزان را می بینیم به نظرم باید توجه کنیم به این مطلب که شخص مناسب برای ریاست مجلس چه کسی میتواند باشد.

همچنین کریمی قدوسی منتخب مردم مشهد در مجلس یازدهم نیز در این نشست بیان کرد: مجلس یازدهم می تواند یکی از بهترین مجالس تاریخ باشد‌

وی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به سوگندی که میخورید عمل نکنید شرعا مجوز نشستن بر صندلی های بهارستان را ندارید.

وی افزود: آقای قالیباف فردی خلاق؛ دلسوز و تحول آفرین است و در هر جایگاهی که قرار گرفته، تحولی بوجود آورده است. امیدواریم که ایشان را در کسوت ریاست مجلس قرار بگیرد.

در ادامه این نشست قاضی زاده منتخب مردم مشهد در مجلس یازدهم نیز تصریح کرد: امام راحل گفتند که مرکز همه امور مجلس است. در شروع گام دوم ما به یک تحول پایه ای و اساسی نیاز داریم.

وی گفت: مجلس یازدهم اولین مجلس گام دوم انقلاب است که می تواند در صورت عملکرد مناسب الگویی برای مجالس دیگر باشد.

قاضی زاده تصریح کرد: کارآمدی مجلس کارآمدی کشور است و امیدواریم با ریاست آقای قالیباف به عنوان یک دلداده رهبری مجلس قوی داشته باشیم.

رحمانی متخب مردم قزوین در مجلس یازدهم هم در این نشست اظهار کرد: مجلس عصاره ملت است‌.

وی گفت: بر اساس گزارش های رسمی دستکاه های نطارتی و اطلاعاتی؛ یکی از سالم ترین دستگاه های کشور شهرداری در زمان آقای قالیباف بوده است.

همچنین وحیدی منتخب مردم بجنورد در مجلس یازدهم نیز گفت: متاسفانه کم لطفی های بسیاری در این چند روز به آقای قالیباف شد که جای گله مندی دارد.

وی گفت: باید از چهره های خدوم انقلاب مراقبت و محافظت کرد. امیدواریم تصمیم نهایی هیات رئیسه طوری باشد که نیاز به مطرح شدن افراد مختلف نباشد و یک نفر نهایتا معرفی شود‌.

در ادامه این نشست میرتاج الدینی منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم هم بیان کرد: ما دو حوزه نظارت و قانونگذاری در مجلس داریم که مجلس دهم در حوزه نظارتی آن کارآمد نبود.

وی گفت: مجلس یازدهم باید برنامه محور و مساله محور باشد و البته خط مشی انقلابی و جهادی داشته باشد.

میرتاج الدینی گفت: جهت تحقق اهداف خود در مجلس نیازمند یک هیات رئیسه قوی و کارآمد هستیم.

در ادامه این جلسه زاکانی منتخب مردم قم در مجلس یازدهم نیز در بیان کرد: به اعتقاد من حال مردم خوب نیست چرا که ناکارآمدی در سه قوه موج میزند.

وی گفت: حضور آقای رئیسی امیدی را ایجاد کرده ولی آنچه میتواند بنای تغییر را ایجاد کند مجلس است. لذا اگر مجلس بتواند رسالت خودش را انجام دهد روز به روز شرایط بهتری خواهیم داشت و بالعکس.

زاکانی نیز در این نشست خاطرنشان کرد: هویت انقلابی مجلس؛ هدف مداری و مدیریت درست است. در این راستا؛ نقش فراکسیون ها نقش مهمی است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر