روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

قول وزیر حمل و نقل عراق به تکمیل خط آهن شلمچه-بصره

خبرگزاری مهر: به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در گفت وگوی تلفنی با ناصر حسین الشبلی وزیر حمل و نقل عراق با اشاره به این که اطمینان دارم با حضور شما در این منصب دوران متفاوت و پر رونقی را تجربه خواهیم کرد، گفت: آماده‌ام هم در تهران و هم در عراق دیدار داشته و بتوانیم سنگ بنای همکاری‌های بلندمدت را پایه گذاری کنیم.

اسلامی با اشاره به خط آهن شلمچه – بصره افزود: سال‌هاست خط آهن را به شلمچه رسانده‌ایم و مجدداً آمادگی خود را به منظور سرمایه گذاری خط‌آهن تا بصره اعلام می‌کنم، با هماهنگی و همکاری شما می‌توانیم شاهد تردد قطار‌ها در دو خاک کشور باشیم.

وی خطاب به وزیر حمل و نقل عراق گفت: برای ما و شما مهم است که عراق بتواند به آسیای میانه، پاکستان و روسیه بار جابه‌جا کند، امیدواریم با توجه به پیوند دیرینه فرهنگی و تاریخی که بین ملت‌های ایران و عراق برقرار است این ریل بتواند فصل جدیدی از گستره همکاری‌های 2 کشور را فراهم کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ایران 24 نقطه اتصال مرزی با کشور‌های همسایه دارد، افزود: در همه این پایانه‌ها شیوه نامه‌های بهداشتی را اجرا می‌کنیم و امید داریم بعد از تعطیلات عید فطر روابط تجاری از مرز‌های زمینی از سر گفته شود و تجار و بازرگانان بتوانند تبادل کالا را انجام دهند.

پرواز‌های ایران و عراق از سر گرفته می‌شود

وی با اشاره به سابقه وزیر حمل و نقل عراق در بخش هوایی این کشور گفت: خوشبختانه تعداد پرواز‌ها بین دو کشور خوب بوده و انتظار داریم بعد از پایان شرایط کرونا مجدداً پرواز‌ها با رعایت نکات بهداشتی از سر گرفته شود و مردم ما بتوانند به کشور‌های همدیگر سفر کنند.

وزیر راه و شهرسازی با ابراز امیدواری نسبت به انجام دیدار حضوری اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم پایه‌های مستحکمی را برای گسترش همکاری‌ها با کمک شما ایجاد کنیم و مردم دو کشور بتوانند سالیان سال از تصمیمات مشترک ما بهره‌مند شوند و این بهره‌مندی پیشرفت اقتصادی را برای دو کشور به ارمغان بیاورد.

قول وزیر حمل و نقل عراق به تکمیل خط آهن شلمچه-بصره

همچنین در این گفت و گوی تلفنی وزیر حمل و نقل عراق نیز ابراز امیدواری کرد تا دیدار‌های متعددی برای پیشبرد روابط بین دو طرف و تکمیل پروژه مشترک راه آهن انجام شود.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا هر چه زودتر این کار به سرانجام برسد و در نزدیک‌ترین فرصت دیدار مشترکی را برگزار خواهیم کرد.

وزیر حمل و نقل عراق همچنین اظهار کرد: در آینده نزدیک راه‌های بین دو کشور باز خواهد شد که مهم‌ترین آن راه‌آهن و ارتباط هوایی است. همچنین توافقنامه‌هایی که پیش از این امضا شده بود را تمدید کرده و اصلاح می‌کنیم تا هر چه بیشتر به نفع مردم دو کشور باشد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر