روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

برنز؛ مخدری که مغز را از بین می‌برد

«برنز» یک نوع ماده مخدر خطرناک است که استعمال آن آثار مخربی بر مغز و اعصاب مصرف کننده می‌گذارد.

برنز؛ مخدری که مغز را از بین می‌برد

باراس روانشناس و درمانگر اعتیاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  در مورد ماده مخدر «برنز» و عوارض آن، گفت: با گذشت زمان به تدریج مخدر‌های سنتی جای خود را به مخدر‌های ارزان قیمت صنعتی دادند و در این سال‌ها شاهد این امر بودیم که قاچاقچیان موادمخدر انواع این مخدر‌ها را در قالب‌های مختلف از جمله ادکلن، قرص، موادغذایی و خوراکی به جامعه تزریق و عرضه می‌کنند.

او افزود: می‌توان ماده مخدر «برنز» را که  اعتیاد آوری خطرناک است از تازه‌های مخدر کشور به شمار آورد و در دسته مواد مخدر‌ توهم زا قرار داد. بیشتر مصرف کنندگان این ماده مخدر جوانان و نوجوانان هستند، چرا که دوران جوانی زمانی است که اوج هیاهو و چالش‌های یک انسان است و می‌توان این قشر را آسیب پذیر‌ترین گروه در برابر مخدر‌ها دانست.

این درمانگر اعتیاد با اشاره به زیان آور بودن مصرف این ماده مخدر گفت: ماده مخدر «برنز» با این شایعه که اعتیاد آور نیست از کشور‌هایی مانند تایلند وارد ایران شده است و عوارض خطرناکی دارد که از دست دادن هوشیاری پس از استعمال، بروز اختلالاتی در شناسایی، نزدیک دیدن بلندی‌ها و کوتاه دیدن ارتفاعات و تشخیص ندادن خانواده از دیگران، از ابتدایی‌ترین آثار استعمال این ماده مخدر است.

باراس درباره نحوه مصرف ماده مخدر «برنز» تصریح کرد: نحوه مصرف این ماده مخدر که به طور مستقیم بر مغز و اعصاب اثر می‌گذارد به این صورت است که آن را روی یخ می‌گذارند و پس از تبخیر آن را استشمام می‌کنند.

این روانشناس گفت: عملکرد این ماده مخدر توهم زا بسیار شبیه به مخدر «نخ» است و خانواده نقش ویژه‌ای را در کنترل فرزندان خود برای عدم گرایش آن‌ها به سمت این مواد توهم زا ایفا می‌کند.


بیشتر بخوانید:

عکس برگردان‌هایی که اعتیاد آورند

معتادان کمتر به کرونا مبتلا می‌شوند؟

حقایقی تکان دهنده درباره هروئین

ماده مخدر مورفین را بیشتر بشناسید


نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر