روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

برنامه های دانشگاه تهران برای تقویت مبانی فکری و اعتقادی دانشجویان

رئیس نهاد رهبری دانشگاه تهران برنامه های این دانشگاه برای تقویت مبانی فکری و اعتقادی دانشجویان را تشریح کرد.

برنامه های دانشگاه تهران برای تقویت مبانی فکری و اعتقادی دانشجویان

حجت ‌الاسلام کرمی، رئیس نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه تهران، در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم درباره اقدامات این نهاد برای پیگیری توصیه های رهبر انقلاب در زمینه تقویت مبانی معرفتی و نشست های دفاتر نهاد رهبری برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان اظهار داشت: آنچه در دانشگاهها نیاز به کار و توجه عمیق دارد و باید بیشتر در این زمینه برنامه ریزی و فعالیت داشته باشیم، تقویت مبانی اعتقادی دانشجویان است.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان تصریح کرد: ایشان در دیدار با دانشجویان به این موضوع اشاره داشتند که علت انحراف فکری و سقوط برخی اشخاص در اثر ضعیف بودن مبانی دینی و اعتقادی شان بود. لذا برای مصون ماندن از سقوط و انحراف نیازمند تقویت مبانی فکری و اعتقادی هستیم.

حجت الاسلام کرمی یادآور شد: این نکته بسیار مهم است و نیاز به برنامه ریزی جدی دارد. طرح ضیافت اندیشه عمدتا با این هدف بود. جلسات وفاق نیز در همین چارچوب است تا در گفتوگو و نشست های صمیمی با دانشجویان به سوالات اساسی اعتقادی و فکری دانشجویان پاسخ داده شود. البته نیاز به کار جدی تر، برنامه ها و نشست های اخلاقی دارد.

وی افزود: با فرمایش مقام معظم رهبری ما هم در این موضوع جدی تر شدیم  تا با طرح مباحث دینی تلاش کنیم ریزشی در زمینه نداشته باشیم.

کرمی با بیان اینکه رهبر انقلاب در دیدار خود با دانشجویان پاسخگویی به برخی سوالات را برعهده نهاد رهبری دانستند، گفت:  برخی از سوالات را مسئولان نهاد هم می توانند پاسخ دهند و  ضرورت ندارد در  جلسه ای به این مهمی در محضر رهبر انقلاب مطرح شود. چه بسا اگر این سوالات در فضای دانشگاهها و در نشست های مختلف با مسئولان نهاد رهبری  مطرح شود همانجا پاسخ داده شود. در واقع این مسئله  اخطاری بود به دفاتر که چه بسا ما دفاتر کم کاری کردیم که دانشجویان سوالاتشان را به چنین جلسه ای می برند. لذا باید زمینه هایی برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان در فضای دانشگاه مطرح شود تا سوالات و موضوعات جدی تر در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب مطرح شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر