روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

گزارش کامل تسنیم از تأیید اعتبارنامه ۲۷۳ نماینده مجلس؛اعتبارنامه ۳ منتخب تأیید نشد

اعتبارنامه ۲۷۳ تن از منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تأیید شد.

گزارش کامل تسنیم از تأیید اعتبارنامه 273 نماینده مجلس؛اعتبارنامه 3 منتخب تأیید نشد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، گزارش شعب پانزده‌گانه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درباره بررسی اعتبارنامه منتخبان مردم در خانه ملت، در جلسه علنی امروز(یکشنبه، یازدهم خرداد 99) پارلمان قرائت شد که بر این اساس، اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران، سیدکاظم دلخوش‌اباتری منتخب مردم صومعه‌سرا و نیز حسین حمدصالحی منتخب فریدن و چادگان با اعتراض برخی نمایندگان، تأیید نشد.

از طرف دیگر، به دلیل اینکه در تعدادی از حوزه‌های انتخابیه در این دوره مجلس، برخی داوطلبان نتوانسته‌اند حداکثر آراء 20 درصد رأی‌دهندگان را کسب کنند، بنابراین تکلیف 11 کُرسی پارلمان در روز جمعه 21 شهریور و در مرحله دوم انتخابات تعیین می‌شود.

البته لازم به ذکر است که فاطمه رهبر و محمدعلی رمضانی‌دستک منتخبان مردم تهران و آستانه‌اشرفیه نیز پیش از تشکیل مجلس یازدهم به دلیل ابتلا به بیماری کرونا فوت کردند و مدرک تحصیلی سینا کمالخانی منتخب تفرش نیز با ایرداتی از سوی شورای نگهبان همراه شد که تکلیف این سه کرسی نیز همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و به صورت میان‌دوره‌ای مشخص می‌شود. 

بنابراین، از مجموع 290 نماینده مجلس، در این دوره طبق توضیحاتی که در بالا گفته شد، 14 کرسی مجلس هنوز تعیین تکلیف نشده و مجلس یازدهم با تأیید اعتبارنامه 273 نماینده، به طور رسمی کار خود را آغاز کرده است.

اسامی کامل 273 نماینده مجلس یازدهم که اعتبارنامه‌شان تأیید شده، به شرح زیر است:

کیومرث سرمدی از حوزه انتخابیه اسدآباد، امان‌الله حسین‌پور از حوزه انتخابیه اسفراین، امیرحسین بانکی‌پورفر از حوزه انتخابیه اصفهان، زهرا شیخی مبارکه از حوزه انتخابیه اصفهان، عباس مقتدایی از حوزه انتخابیه اصفهان، مهدی طغیانی از حوزه انتخابیه اصفهان، حسین میرزایی از حوزه انتخابیه اصفهان، مسلم صالحی از حوزه انتخابیه اقلید، محمد خدابخشی از حوزه انتخابیه الیگودرز، فریدون حسنوند از حوزه انتخابیه اندیمشک، احمد محرم‌زاده‌یخ‌فروزان از حوزه انتخابیه اهر و هریس، سیدکریم حسینی از حوزه انتخابیه اهواز و باوی، مجتبی یوسفی از حوزه انتخابیه اهواز و باوی، عبدالله ایزدپناه از حوزه انتخابیه باغملک، عبدالناصر درخشان از حوزه انتخابیه ایرانشهر، سارا فلاحی از حوزه انتخابیه ایلام، علی‌اکبر بسطامی از حوزه انتخابیه ایلام.

مهدی سعادتی بیشه سری از حوزه انتخابیه بابل، علی کریمی فیروزجایی از حوزه انتخابیه بابل، علی‌‍اصغر باقرزاده از حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار، صمدالله محمدی از حوزه انتخابیه بافق و رامهرمز، سیدمحمد پاکمهر از حوزه انتخابیه بجنورد، محمد وحیدی از حوزه انخابیه بجنورد، عباس گودرزی از حوزه انتخابیه بروجرد، فاطمه مقصودی از حوزه انتخابیه بروجرد، امیرقلی جعفری بروجنی از حوزه انتخابیه بروجن، غلامرضا نوری از حوزه انتخابیه بستان‌آباد، موسی غضنفرآبادی از حوزه انتخابیه بم، محمد باقری از حوزه انتخابیه بناب، احمد دنیامالی،  حوزه انتخابیه بندرانزلی، منصور آرامی از حوزه انتخابیه بندرعباس و قشم، محمد آشوری‌تازیانی از حوزه انتخابیه بندرعباس و قشم، احمد مرادی از حوزه انتخابیه بندرعباس و قشم، احمد جباری از حوزه انتخابیه بندر لنگه، حبیب آقاجری از حوزه انتخابیه بندرماهشهر و امیدیه، روح‌الله عباسپور از حوزه انتخابیه بوئین‌زهرا.

عبدالکریم جمیری از حوزه انتخابیه بوشهر، انور حبیب‌زاده از حوزه انتخابیه بوکان، محمد روشن‌فکر از حوزه انتخابیه بویراحمد، عیسی جعفری از حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ، محمدطلا مظلومی از حوزه انتخابیه بهبهان، غلامرضا شریعتی از حوزه انتخابیه بهشهر، حسین خسروی از حوزه انتخابیه بیرجند، عباس جهانگیرزاده از حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار، فرهاد بشیری از حوزه انتخابیه پاکدشت، آرش زره‌تن از حوزه انتخابیه پاوه، سیدحمیدرضا کاظمی از حوزه انتخابیه پلدختر، کمال حسین‌پور از حوزه انتخابیه پیرانشهر، رجب رحمانی از حوزه انتخابیه تاکستان، جلیل رحیمی جهان‌آبادی از حوزه انتخابیه تربت‌جام، تایباد و باخرز، محسن زنگنه از حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه، سیدجلیل میرمحمدی از حوزه انتخابیه تفت و میبد، سیدشمس‌الدین حسینی از حوزه انتخابیه تنکابن.

محمدحسین فرهنگی از حوزه انتخابیه تبریز، آزادشهر و اسکو، روح‌الله متفکرآزاد از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، محمدرضا میرتاج‌الدینی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، علیرضا منادی سپیدان از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، مسعود پزشکیان از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، احمد علیرضابیگی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، محمدمهدی مفتح از حوزه انتخابیه تویسرکان، ذبیح‌الله اعظمی ساردویی از حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد، معین‌الدین سعیدی از حوزه انتخابیه چابهار، کنارک، نیکشهر، قندشهر، حسین عباس‌زاده از حوزه انتخابیه چناران و بینالود، اسماعیل حسین‌زهی از حوزه انتخابیه خاش، میرجاوه، نصرت‌آباد و کورین، سیدالبرز حسینی از حوزه انتخابیه خدابنده، مهرداد ویس کرمی از حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگینی، مرتضی محمودوند از حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگینی، سیدلفته احمدنژاد از حوزه انتخابیه خرمشهر، سیدعلی نظری‌خانقاه از حوزه انتخابیه خلخال و کوثر، علیرضا نظری از حوزه انتخابیه خمین، محمدرضا رضایی‌کوچی از حوزه انتخابیه جهرم.

نمایندگان حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس: 

سمیه رفیعی،عبدالحسین روح‌الامینی نجف‌آباد، مجتبی توانگر، غلامحسین رضوانی، عزت‌الله اکبری‌تالارپشتی، سیداحسان خاندوزی، بیژن نوباوه‌وطن، محمدباقر قالیباف، سیدعلی یزدی‌خواه، زهره سادات لاجوردی، فاطمه قاسم‌پور، ابوالفضل عمویی، سیدنظامالدین موسوی،  زهره الهیان، احمد نادری، روح‌الله ایزدخواه، علی خضریان، مالک شریعتی نیاسر، سیدمحسن دهنوی، رضا تقی‌پور انوری، سیدرضا تقوی، مهدی شریفیان، الیاس نادران، سیدمصطفی آقامیرسلیم، مرتضی آقاتهرانی، اقبال شاکری، مجتبی رضاخواه، محسن پیرهادی، سیدمحمود نبویان.

محمدتقی نقدعلی از حوزه انتخابیه خمینی شهر، اکبر احمدپور از حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار، عادل نجف‌زاده از حوزه انتخابیه خوی و چایپاره، محمدجواد عسکری از حوزه انتخابیه داراب و زرین دشت، علی‌اکبر علیزاده برمی از حوزه انتخابیه دامغان، حسن رزمیان‌مقدم از حوزه انتخابیه درگز، سیداحمد آوایی از حوزه انتخابیه دزفول، قاسم ساعدی از حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه، ابراهیم رضایی از حوزه انتخابیه دشتستان، غلامحسین کرمی از حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان،  سیداحمد رسولی‌نژاد از حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه، حسین گودرزی از حوزه انتخابیه دورود و ازنا، ابراهیم متینیان از حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر، غلامعلی کوهساری از حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر، حسن نوروزی از حوزه انتخابیه رباط کریم، حسن لطفی از حوزه انتخابیه رزن.

علی آقازاده از حوزه انتخابیه رشت، محمدرضا احمدی از حوزه انتخابیه رشت، جبار کوچکی‌نژاد از حوزه انتخابیه رشت، حسین جلالی از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار، مهرداد گودرزوند از حوزه انتخابیه رودبار، محمد صفری از حوزه انتخابیه رودسر، حبیب‌الله دهمرده از حوزه انتخابیه زابل، زهک، هیرمند، محمد سرگزی از حوزه انتخابیه زابل، زهک و هیرمند، حسینعلی شهریاری از حوزه انتخابیه زاهدان، عفت شریعتی از حوزه زرند وکوهبنان، مصطفی طاهری از حوزه انتخابیه زنجان، منصورعلی زارعی از حوزه انتخابیه ساری و میاندرود، علی بابایی از حوزه انتخابیه ساری، علی حدادی از حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان، محمد سبزی از حوزه انتخابیه ساوه، بهروز محبی از حوزه انتخابیه سبزوار، علی‌اصغر عنابستانی از حوزه انتخابیه سبزوار.

 محسن علیزاده از حوزه انتخابیه سپیدان، یوسف داودی از حوزه انتخابیه سراب، ملک فاضلی از حوزه انتخابیه سراوان، عبدالعلی رحیمی مظفری از حوزه انتخابیه سروستان، بهزاد رحیمی از حوزه انتخابیه سقز و بانه، یعقوب رضازاده از حوزه انتخابیه سلماس، عباس گلرو از حوزه انتخابیه سمنان، سیدجواد حسینی‌کیا از حوزه انتخابیه سنقر، محسن فتحی از حوزه انتخابیه سنندج، سیدمهدی فرشادان از حوزه انتخابیه سنندج، شهباز حسن پور بیگلری از حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر، مجید ناصری‌نژاد از حوزه انتخابیه شادگان، محمود احمدی‌بیغش از حوزه انتخابیه شازند، علی‌اصغر خانی از حوزه انتخابیه شاهرود، حسن همتی از حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب، حسینعلی حاجی‌دلیگانی از حوزه انتخابیه شاهین‌شهر، برخوار و میمه،  جعفر راستی از حوزه انتخابیه شبستر، محمد کعب‌عمیر از حوزه انتخابیه شوش.

 سهراب گیلانی از حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند، مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی از حوزه انتخابیه شهربابک، سمیه محمودی از حوزه انتخابیه شهررضا و دهاقان، احمد راستینه از حوزه انتخابیه شهرکرد، بن و سامان، حسین حق وردی از حوزه انتخابیه شهریار، شهرقدس و ملارد، جعفر قادری از حوزه انتخابیه شیراز، علیرضا پاک‌فطرت از حوزه انتخابیه شیراز، ابراهیم عزیزی از حوزه انتخابیه شیراز، روح‌الله نجابت از حوزه انتخابیه شیراز، علی جدی از حوزه انتخابیه شیروان، حسن محمدیاری از حوزه انتخابیه طوالش، رضوانشهر و ماسال، رحمت‌الله نوروزی از حوزه انتخابیه علی‌آباد کتول، مجید نصیرایی از حوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه، سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی از حوزه انتخابیه فریمان و سرخس، حجت‌الله فیروزی از حوزه انتخابیه فسا،  سیدناصر موسوی‌لارگانی از حوزه انتخابیه فلاورجان، خلیل بهروزی‌فر از حوزه انتخابیه فومن و شفت.

محمدمهدی فروردین از حوزه انتخابیه فیروزآباد، فراشبند و کارزین، کمال علیپور خنکداری از حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ، کیوان مرادیان کوچک‌سرایی از حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ، سلمان اسحاقی از حوزه انتخابیه قائنات و زیرکوه، پرویز اوسطی از حوزه انتخابیه قروه و دهگلان، فاطمه محمدبیگی از حوزه انتخابیه قزوین، آبیک و البرز، لطف‌الله سیاهکلی از حوزه انتخابیه قزوین، آبیک و البرز، شهریار حیدری از حوزه اتخابیه قصیرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب، مجتبی ذوالنوری از حوزه انتخابیه قم، احمد امیرآبادیفراهانی از حوزه انتخابیه قم، علیرضا زاکانی از حوزه انتخابیه قم، علی آذری از حوزه انتخابیه قوچان و فاروج، فریدون عباسی‌دوانی از حوزه انخابیه کازرون و کوهچنار، محمدجواد ساداتی‌نژاد از حوزه انخابیه کاشان، آران و بیدگل، جواد نیک‌بین از حوزه انتخابیه کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد، محمد عسگری از حوزه انخابیه کرج، اشتهارد و فردیس.

سیدعلی موسوی از حوزه انتخابیه ملکان، جواد کریمی‌قدوسی از حوزه انتخابیه مشهد، فاطمه رحمانی از حوزه انتخابیه مشهد، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از حوزه انتخابیه مشهد، نصرالله پژمان فر از حوزه انتخابیه مشهد، محمدحسین حسین زاده بحرینی از حوزه انتخابیه مشهد، مجید انصاری از حوزه انتخابیه ممسنی و رستم، جلال محمودزاده از حوزه انتخابیه مهاباد، محمدرضا صباغیان بافقی از حوزه انتخابیه مهریز، بافق و ابرکوه، مهدی عیسی‌زاده از حوزه انتخابیه میاندوآب، مهدی اسماعیلی از حوزه انتخابیه میانه، حسین رئیسی از حوزه انتخابیه میناب، رضا آریانپور از حوزه انتخابیه مینودشت، الهام آزاد از حوزه انتخابیه نائین و خور و بیابانک، ابوافضل ابوترابی از حوزه انتخابیه نجف‌آباد، رحمت‌الله فیروزی از حوزه انتخابیه نطنز و قمصر، علی زنجانی از حوزه انخابیه نقده و اشنویه.

شیوا قاسمی پور از حوزه انتخابیه مریوان و سرآباد، معصومه پاشایی بهرام از حوزه انتخابیه مرد و جلفا، پروین صالحی‌مبارکه از حوزه انتخابیه مبارکه، پرویز محمدنژادقاضی‌محله از حوزه انتخابیه لنگرود، رسول فرخی میکال از حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل، سیدموسی موسوی از حوزه انتخابیه لامرد و مهر، حسین حسین‌زاده از حوزه انتخابیه خنج، لارستان و گراش، حسین بامیری از حوزه انتخابیه لردگان، مرتضی خاتمی از حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود،  علیرضا سلیمی از حوزه انتخابیه محلات، محمد علیپور رحمتی از حوزه انتخابیه ماکو و چالدران، علی علیزاده از حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر، جلال رشیدی‌کوچی از حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگان و ارسنجان، علیرضا ورناصری از حوزه انخابیه مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل، محمود عباس‌زاده مشگینی از حوزه انتخابیه مشگین‌شهر، احد آزادیخواه از حوزه انتخابیه ملایر، هادی بیگی‌نژاد از حوزه انتخابیه ملایر.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی از حوزه انتخابیه کرمان و راور، محمدمهدی زاهدی از حوزه انتخابیه کرمان و راور، عبدالرضا مصری از حوزه انتخابیه کرمانشاه، محمد رشیدی از حوزه انتخابیه کرمانشاه، حسین حاتمی از حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند، موسی احمدی از حوزه انتخابیه دیر، جم و عسلویه، علی رضایی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، محمدرضا مبلغی از حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان، سیدمحمد موحد از حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام، منصور شکراللهی از حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب، غلامرضا منتظری از حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا،  رمضانعلی سنگدوینی از حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا، اردشیر مطهری از حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان،  ولی اسماعیلی از حوزه انتخابیه گرمی، سیدمسعود خاتمی از حوزه انتخابیه گلپایگان، محمد صفایی درویی از حوزه انتخابیه گناباد و بجستان، امان قلیچ شادمهر از حوزه انتخابیه گنبدکاووس.

ولی‌الله فرزانه از حوزه انتخابیه نور و محمودآباد،  محمدعلی محسنی‌بندپی از حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت، علیرضا شهبازی از حوزه انتخابیه نهاوند، مصطفی نخعی از حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه، فرهاد طهماسبی از حوزه انتخابیه نی‌ریز و استهبان، احسان ارکانی از حوزه انتخابیه نیشابور و فیروزه، هاجر چنارانی از حوزه انتخابیه نیشابور و فیروزه، حسین نوش‌آبادی از حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک، الله‌وردی دهقانی از حوزه انتخابیه ورزقان، سیدحمزه امینی از حوزه انتخابیه هشترود،  حمیدرضا حاجی‌بابایی از حوزه انتخابیه همدان و فامنین، احمد حسین فلاحی از حوزه انتخابیه همدان و فامنین، محمدصالح جوکار از حوزه انتخابیه یزد، شارلی انزیه تکیه از حوزه انتخابیه مسیحیان آشوری کلدانی، روبرت بیگلریان از حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی جنوب ایران، آرا شاوردیان از حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی شمال ایران، اسفندیاری اختیاری کسنویه از حوزه انتخابیه زرتشتیان، همایون سامهیح از حوزه انتخابیه کلیمیان.

غلامرضا مرحبا منتخب آستارا، رضا حاجی‌پور منتخب آمل، حسن شجاعی علی‌آبادی منتخب ابهر و خرمدره، محمد حسن آصفری منتخب اراک،‌ علی اکبر کریمی منتخب اراک، روح‌الله حضرت‌پور منتخب ارومیه، سید محمد مولوی منتخب آبادان، سید مجتبی محفوظی منتخب آبادان، جلیل مختار منتخب آبادان، رحیم زارع منتخب آباده، محمدرضا دشتی منتخب اردکان، سید سلمان ذاکر منتخب ارومیه، علی نیکزاد منتخب اردبیل، سید کاظم موسوی منتخب اردبیل، صدیف بدری منتخب اردبیل، سید صادق طباطبایی‌نژاد منتخب اردستان، قدرت‌الله حمزه نماینده اردل، وحید جلال‌زاده منتخب ارومیه.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر