روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مدیرعامل شرکت مترو خبر داد؛

بسترسازی برای افزایش ظرفیت جابجایی مسافر در خط ۴

امام از بسترسازی برای افزایش ظرفیت جابجایی مسافر در خط ۴ خبر داد.

بسترسازی برای افزایش ظرفیت جابجایی مسافر در خط 4

بسترسازی برای افزایش ظرفیت جابجایی مسافر در خط 4به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علی امام مدیرعامل مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به برنامه شرکت مترو برای افزایش تعداد مسافر در خط 4 متروی تهران اظهار کرد: خط 4 دارای یک بدنه اصلی است که از ایستگاه شهید کلاهدوز در انتهای خیابان پیروزی و شرق تهران تا ایستگاه ارم سبز و در تقاطع با خط 5 ادامه دارد.

او افزود: این بدنه با طول حدود 19 کیلومتر و 11 سال خدمات رسانی به مردم تهران، ظرفیت بیشتری نسبت به شرایط فعلی در خصوص جابجایی و جذب مسافر دارد.

امام با اشاره به اینکه خط 4 مسیر ارتباطی شرق به غرب متروی پایتخت است، عنوان کرد: این خط در حال حاضر با تمامی خطوط مترو تقاطع دارد، اما ظرفیت این خط با وضعیت موجود اکنون روزانه حدود 450 هزار نفر مسافر است. در صورت بسترسازی برای کاهش سرفاصله حرکتی در این خط از 4 به 2 و نیم دقیقه و نیز افزایش تعداد ناوگان می‌توانیم روزانه یک میلیون مسافر را از طریق این خط جابجا کنیم.

امام در ادامه با اشاره به این که در صورت افزایش دسترسی و ساخت ورودی دوم برای برخی از ایستگاه‌ها امکان افزایش جابجایی مسافر توسط این خط فراهم می‌شود، اظهار کرد: به طور مثال ایستگاه بیمه پیش از افتتاح ورودی دوم روزانه 7 هزار نفر مسافر داشت که با راه‌اندازی ورودی دوم برای این ایستگاه در آن سوی اتوبان، ظرفیت جابجایی این ایستگاه به 17 هزار نفر افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت مترو با بیان این که در مجموع مبلغی بالغ بر 450 میلیارد تومان هزینه افزایش دسترسی‌ها و جذب مسافر در خط 4 است، گفت: بر این اساس در حال حاضر یک پیمانکار برای تکمیل امور باقیمانده در خط 4 متروی تهران انتخاب شده و اولویت ما در این خط ایستگاه شادمان است. در این ایستگاه مقرر است برای جابجایی راحت‌تر مسافران از خط 2 به 4 و بالعکس تدابیری اندیشیده شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر