روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

گرما به جان منابع آب تهران افتاد

شروع زودهنگام گرمای هوا و هم‌چنین تداوم بیماری کرونا موجب رکوردشکنی مصرف آب در تهران شده است چرا که تا چند روز قبل مصرف آب شهر تهران فقط ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت اما در عرض سه روز اخیر شاهد افزایش ۲۰ درصدی مصرف آب در شهر تهران هستیم.

گرما به جان منابع آب تهران افتاد

به گزارش ایسنا، ظرفیت تولید آب تهران حدود سه میلیون و 800 هزار مترمکعب در روز است و تا تیرماه این رقم به چهار میلیون مترمکعب در روز خواهد رسید. با این وجود میزان مصرف تا حد زیادی افزایش یافته به‌گونه‌ای که شهر تهران هیچ‌گاه در خردادماه مصرفی بیش از سه میلیون مترمکعب را تجربه نکرده بود اما از ابتدای خرداد ماه امسال شاهد مصرف بالای سه میلیون و 400 هزار مترمکعب در شهر تهران هستیم.

محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در این باره گفت:  در روز شنبه رقم بی‌سابقه‌ای برای اوج لحظه‌ای مصرف آب تهران رقم خورد و این رقم به 51.5 مترمکعب بر ثانیه رسید.

وی با بیان اینکه مصرف آب در شهر تهران در روز یکشنبه هفته جاری از مرز 3 میلیون و 600 هزار مترمکعب در روز گذشت، اظهار کرد: امسال 20 روز زودتر به‌روزهای اوج مصرف رسیده‌ایم. هرچند که از اسفندماه 1398 مصرف با 25 درصد افزایش نسبت به‌مدت مشابه سال قبل مواجه بوده و از آن زمان ارقام بالاتر از سه میلیون متر مکعب در روز بوده است.

وی با بیان اینکه این درحالی است که اوج مصرف آب در شهر تهران در سال 1398 حدود سه و نیم میلیون مترمکعب در روز 28 تیرماه بود، گفت: سالانه بین 2.5 تا 4 درصد رشد مصرف آب در تهران داشتیم که متناسب با رشد جمعیت بود اما وضعیت امسال شرایطی را فراهم آورد تا این رقم به 11 درصد افزایش یابد و ادامه این روند تامین آب تهران را با مشکلات فراوانی روبرو خواهد کرد.

بختیاری با اشاره به فعالیت‌های شبانه‌روزی همکاران خود، از شهروندان تهرانی خواست برای جلوگیری از افت فشار، جیره‌بندی و همین‌طور جلوگیری از جریمه شدن مشترکان در قبوض خود، مصرف را با راهکارهای ساده مدیریت کنند تا تابستان 1399 بدون دغدغه سپری شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر