روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سهم ۳۳ درصدی هوآوی از بازار جهانی گوشی‌های ۵G با فروش ۱۵ میلیون دستگاه در سه ماهه اول ۲۰۲۰ میلادی

آمار و ارقام منتشر شده، از عملکرد خوب هوآوی در بازار جهانی فروش گوشی‌های هوشمند ۵G خبر می‌دهند.

سهم 33 درصدی هوآوی از بازار جهانی گوشی‌های 5G با فروش 15 میلیون دستگاه در سه ماهه اول 2020 میلادی

هوآوی با فروش بیش از 15 میلیون دستگاه گوشی هوشمند مجهز به فناوری ارتباطی 5G در سه ماهه اول سال 2020 میلادی یعنی در ماه‌های‌ ژانویه، فوریه و مارس موفق شده سهم 33.2 درصدی از بازار جهانی دستگاه‌های الکترونیکی همراه مجهز به این فناوری ارتباطی مدرن را به خود اختصاص دهد.

مسئولان این شرکت در کنفرانس جهانی Huawei Analyst Conference 2020 با بیان این آمار و ارقام، به عملکرد خوب خود در بازار رو به رشد گوشی‌های هوشمند 5G اشاره کردند.

در کشور چین سهم هوآوی از بازار فروش برابر با 55.4 درصد اعلام شده است. با این تفاسیر، هوآوی موفق شده لقب پرفروش‌ترین برند فعال در بازار فروش گوشی‌های 5G در چین را به خود اختصاص دهد. تا به اینجای کار 20 مدل گوشی هوشمند مجهز به فناوری ارتباطی نسل پنجم با قیمت پایه 300 دلار در لیست فروش محصولات هواوی قرار گرفته است.

در حالی  که بر اساس گزارش ماه آوریل موسسه تحلیلگر Counterpoint، فروش گوشی‌های هوشمند در کشور چین در مقایسه با سال گذشته، 22 درصد کاهش یافته و در سه ماهه اول سال 2020 میلادی هم میزان فروش گوشی‌های هوشمند در مقایسه با سه ماهه قبل از آن 24 درصد کاهش داشته است. کاهش فروشی که دلیل اصلی آن را می‌توان شیوع ویروس کوید 19 در ابعاد جهانی دانست.

در خصوص گوشی‌های هوشمند 5G شاهد روند متفاوتی هستیم. میزان فروش گوشی‌های هوشمند مجهز به فناوری ارتباطی نسل پنجم، در سه ماهه اول سال 2020 میلادی، نسبت به سه ماهه پیش از آن، 15 درصد افزایش یافته است. البته باید توجه داشت که گوشی‌های هوشمند مجهز به 5G مدت زیادی نیست که به بازار عرضه شده‌اند. به همین دلیل افزایش میزان فروش آن‌ها تا حدودی طبیعی است.

Counterpoint مدعی شده از مجموع فروش گوشی‌های هوشمند 5G در سه ماهه اول سال 2020 میلادی، هوآوی موفق شده بیش از نیمی از مجموع عرضه در این بازار، در بازه زمانی یادشده را به خود اختصاص دهد.

گوشی‌های هوشمند 5G نظیر Huawei Mate 30 با استقبال چشمگیر و درخواست‌های خرید قابل توجه در بازاری نظیر چین مواجه شدند. مشتاقان این گوشی‌های هوشمند با تمرکز روی قابلیت ارتباطی 5G می‌خواهند محصولی را خریداری کنند که در سال‌های پیش رو، امکان استفاده از فناوری‌های ارتباطی پیشرفته را برای آن‌ها فراهم کند.

اگرچه شیوع کوید 19 روی اجرای طرح‌های توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و بهره‌برداری از 5G در کشورهای مختلف تاثیر منفی گذاشته اما همچنان کاربران ترجیح می‌دهند گوشی‌های هوشمند مدرن را با پیشرفته‌ترین قابلیت‌های ارتباطی را در اختیار داشته باشند. تحلیلگران معتقدند گوشی‌های هوشمند 5G می‌توانند به احیای بازار کمک کنند.

هوواوی1

بر اساس گزارش ماه ژانویه شرکت تحلیلگر گارتنر، قابلیت ارتباطی 5G می‌تواند میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2020 میلادی را تا 3 درصد افزایش دهد و در نتیجه شرکت‌های تولیدکننده تا حدودی از عملکرد نه‌چندان خوب فروش در سال 2019 میلادی فاصله بگیرند.

از سویی دیگر، تحقیقات منتشر شده توسط Counterpoint در ماه جاری میلادی حکایت از آن دارد که سهم گوشی‌های هوشمند 5G از بازار در سه ماهه اول 2020 میلادی به 8 درصد رسیده، سهم این محصولات از بازار در سه ماهه چهارم 2019 میلادی، یک درصد بوده است. با این روند، انتظار می‌رود در نیمه دوم سال 2020 میلادی شاهد احیای هرچه بیشتر بازار باشیم.

مجموع فروش گوشی‌های هوشمند هوآوی در سه ماهه اول سال 2020 میلادی، 49 میلیون دستگاه بوده و با این میزان فروش، سهم هوآوی از بازار جهانی فروش گوشی‌های هوشمند، 17.8 درصد خواهد بود. علی‌رغم محدودیت‌های اعمال شده در روابط تجاری بین چین و آمریکا، هوآوی موفق شده همچنان موقعیت خود را در جایگاه دوم برندهای پیشتاز بازار فروش گوشی‌های هوشمند تثبیت کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر