روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

رکورد مبتلایان به کرونا در هرمزگان شکسته شد

خبرگزاری ایسنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان به بیان جزئیات آخرین مبتلایان به کرونا و فوتی های بر اثر کووید 19 در استان هرمزگان پرداخت.

دکتر حسین فرشیدی امشب(16 خردادماه) در جمع خبرنگاران، افزود: 3879 از شروع خطر اپیدمی به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شده اند که از این تعداد 3370 نفر ترخیص شده اند و 257 نفر همچنان بستری هستند که 185 نفر ایزوله و 34 نفر در ICU هستند که (11 نفر از بیماران بستری در آی سی یو بدحال هستند) و 38 نفر در بخشهای عادی بستری هستند.
وی با بیان اینکه از این تعداد برخی از افراد بصورت سرپایی که 21797 نفر بودند تا کنون به دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه گیری شده است، تصریح کرد: از 21797 مورد مشکوک، 5019 نفر مثبت تا امروز به ثبت رسیده است که 2562 بهبود یافته، 107 نفر بستری با آزمایش مثبت، 2280 نفر تحت مراقبت خانگی، 4 نفر در مرکز تکمیل درمان، 66 نفر فوتی قطعی که 9 مورد مرگ جدید نیز به ثبت رسیده است.
فرشیدی در تشریح 9 فوتی جدید، اضافه کرد: 3 مورد مربوط به 48 ساعت قبل بوده که روز گذشته ثبت شده و 6 مورد نیز در طی 24 ساعت گذشته اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به 66 مورد مرگ مشکوک به کرونا در استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: امروز 333 مورد مثبت جدید در استان هرمزگان گزارش شده است که 221 مورد در طی 24 ساعت گذشته و 112 مورد نیز پاسخی است که از انستیتو پاستور رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در پایان گفت: 16413 نمونه در استان هرمزگان تاکنون منفی اعلام شده است.

 

محدودیت‌های کرونایی به هرمزگان بازگشت/ دستورات مهم استاندار هرمزگان برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کووید 19
افزایش بی سابقه موارد ابتلا و جان باختگان بر اثر ویروس کرونا موجب شد استاندار هرمزگان دستور اعمال محدودیت‌های مختلفی را در استان هرمزگان صادر کند.

استاندار هرمزگان به فرمانداران دستور داد، محدودیت تردد به ویژه در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع کرونا اعمال شود.

فریدون همتی در این دستور با اشاره به روند افزایشی بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان گفت: از ورود و سفر به روستاها جلوگیری شود، به جز عوامل واحدهای تولید و طرح‌های عمرانی که فقط مجازند با رعایت پروتکل‌ها به فعالیت بپردازند.

وی ادامه داد: روند تولید و کارهای عمرانی نباید تحت تاثیر قرار گیرد و سست شود بلکه باید با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی انجام و نظارت بر واحدهای تولیدی و طرح‌های عمرانی به شکل جدی صورت گیرد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم جلوگیری از همه تجمعات، افزود: هیچ مراسمی چه عروسی و چه ختم نباید به مدت یک ماه انجام شود.

همتی با تاکید بر لزوم ضد عفونی‌کردن اماکن عمومی، تصریح کرد: بازارهای بزرگ به مدت یک هفته تعطیل شوند و سایر اصناف با رعایت پروتکل‌ها فعال باشند.

وی خواستار افزایش و فعال شدن تیم‌های نظارت بر فعالیت مشاغل مختلف شد و بیان داشت: نظارت بر وسایل حمل و نقل عمومی و لزوم استفاده از ماسک در این وسایل و همه فعالیت‌ها با جدیت انجام و با متخلفین برخورد شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: پارک‌ها، بوستان‌ها ومکان‌های تجمع تعطیل شوند.

همتی با تاکید بر لزوم جدی گرفتن قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا و خودداری مردم از تردد غیرضروری، اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود بیماری کرونا در استان، مردم به هیچ وجه به مسافرت نروند.

وی بر ضرورت فعال شدن کارگاه های تولید ماسک تاکید کرد و گفت: مردم تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند و در صورت ضرورت برای خروج از منزل، حتما از ماسک استفاده کنند و در مکان‌های فعالیت و مشاغل خود و همچنین در وسایل حمل و نقل همچون تاکسی و اتوبوس و فروشگاه‌ها حتما ماسک داشته باشند و تا حد امکان خریدهای خود را به شکل غیر حضوری انجام دهند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: خودداری از برگزاری مجالس عروسی، ختم، مهمانی و دورهمی های خانوادگی از دیگر مواردی است که مردم استان هرمزگان باید به طور جدی در این روزها آن را رعایت کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر