روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

یک گردشگر از ارتفاعات تفرجگاه آبشار آسیاب خرابه جلفا سقوط کرد

تبریز - اینا - رئیس جمعیت هلال احمر جلفا گفت: یک گردشگر از ارتفاعات تفرجگاه آبشار آسیاب خرابه در ۴۲ کیلومتری جاده جلفا - سیه رود این شهرستان به پایین سقوط کرد.

یک گردشگر از ارتفاعات تفرجگاه آبشار آسیاب خرابه جلفا سقوط کرد

خلیل فرخنده، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: نجاتگران این جمعیت به محض اطلاع از این حادثه فورا به محل اعزام شدند و مشاهده کردند که این فرد در این حادثه دچار مصدومیت و ترومای پیچ خوردگی، دررفتگی و آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا شده است.

وی اظهار داشت: نجاتگران پایگاه جاده‌ای شهدای مارازاد هلال احمر جلفا اقدام به امداد رسانی به فرد مصدوم کرده و پس از اقدامات پیش بیمارستانی وی را به بیمارستان دکتر ساجدی هادیشهر منتقل کردند.

فرخنده، ادامه داد: جاده های مواصلاتی این شهرستان در روزهای تعطیل و جمعه شلوغ و پر رفت و آمد است و بنابراین رانندگان با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، احتیاط و دقت دوچندان رانندگی کرده و گردشگران از رفتن به محل های خطر و ارتفاعات بدون تجهیزات ایمنی خودداری کنند.

آبشار آسیاب خرابه در شهرستان جلفا در شمال غربی استان آذربایجان شرقی یکی از زیباترین مناظر دیدنی و جلوه ای از آفرینش طبیعت در منطقه است.

این آبشار که در زبان ترکی آذری به آن « خرابه دییرمان» می گویند در 27 کیلومتری هادی شهر و در نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان در 5 کیلومتری روستای منجن آباد در حاشیه رود ارس واقع شده است.
شهرستان جلفا با 60 هزار نفر جمعیت در 146 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و از طریق رودخانه ارس با جمهوری خود مختار نخجوان و ارمنستان مرز آبی مشترک دارد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر