تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

۸ نکته که قبل از خرید مرطوب کننده باید بدانید

استفاده از مرطوب کننده در کنار شستشوی صورت و استفاده از ضد آفتاب ۳ مرحله اصلی و مهم مراقبت از پوست هستند. با این وجود، بسیاری از افراد هنوز به اهمیت این مرحله پی نبرده‌اند و به اندازه مورد نیاز پوست از مرطوب کننده استفاده نمی‌کنند.

استفاده از مرطوب کننده در کنار شستشوی صورت و استفاده از ضد آفتاب 3 مرحله اصلی و مهم مراقبت از پوست هستند. با این وجود، بسیاری از افراد هنوز به اهمیت این مرحله پی نبرده‌اند و به اندازه مورد نیاز پوست از مرطوب کننده استفاده نمی‌کنند. اگر سلامت، لطافت و زیبایی پوست‌تان برای شما مهم است، با توجه به نکات زیر یک مرطوب کننده خوب بخرید و استفاده کنید. شک نکنید که نتیجه آن را می‌بینید.

کرم مرطوب کننده

1. پوست‌های چرب هم به مرطوب کننده نیاز دارند.

استفاده از مرطوب کننده صورت برای تمامی افراد، حتی کسانی که دارای پوست چرب هستند نیز مفید است. معمولاً افرادی که پوست چرب و یا مستعد آکنه دارند نگران این هستند که استفاده از مرطوب کننده ها منجر به بدتر شدن مشکلات پوست شان شود، اما اینطور نیست. تنها دقت کنید که حتما از مرطوب کننده پوست چرب که متناسب با ویژگی‌های این نوع پوست فرموله شده‌است، استفاده کنید.

2. مرطوب کننده پوست خشک و چرب متفاوت است.

یک مرطوب کنندۀ خوب باید ترکیبی از مواد آبرسان (هومکتانت یا جاذب رطوبت) که آب را درون پوست نگه می دارد و همچنین ترکیبات پوشاننده که مانع خارج شدن آب ‌از پوست می شود، باشد. بسته به نوع پوست و مشکلات خاص پوستی خود به دنبال فرمول یا نسبت خاصی از این مواد تشکیل دهنده باشید.

به عنوان مثال اگر پوست خشکی دارید، از مرطوب کننده های غلیظ تر، حاوی ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید که یک هومکتانت قدرتمند است به همراه سرامیدها استفاده کنید.

اما افرادی که پوستی چرب یا مستعد آکنه دارند، باید به دنبال محصولاتی باشند که غیرکومدون‌زا و یا فاقد روغن هستند.

3. به روش صحیح از مرطوب کننده استفاده کنید.

طبق بررسی های انجام شده در https://lafarrerr.com برای اثربخشی بهتر باید مرطوب کننده ها را بعد از تمیزکردن و قبل از خشک شدن کامل پوست تان استفاده کنید. نمناک بودن پوست باعث جذب سریع تر مرطوب کننده می شود و به پوست کمک می کند تا آب را درون خود حفظ کند.

اگر بعد از شستشوی صورت، بلافاصله از مرطوب کننده استفاده نمی‌کنید، این نه تنها یک عادت بد است، بلکه باعث آسیب دیدن پوست شما نیز می شود.

4. از محصولات مراقبت از پوست به ترتیب استفاده کنید.

استفاده از محصولات مراقبتی پوست به ترتیب صحیح می تواند در چگونگی عملکرد آن ها تاثیر داشته باشد. به طور کلی، شما باید ابتدا رقیق ترین محصول و سپس محصولات غلیظ تر را روی پوست تان بزنید، برای مثال اگر برای درمان آکنه از دارو استفاده می کنید ابتدا صورت خود را شسته، سپس داروی موضعی خود را بزنید و در آخر از مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید.

همچنین اگر از چندین روش درمانی یا سرم استفاده می کنید، ابتدا رقیق ترین و سپس غلیظ ترین آن ها را بزنید. این کار باعث می شود محصولات غلیظ تر، مانع جذب محصولات سبک تر روی پوست نشود.

5. صبح ها از مرطوب کننده های دارای SPF استفاده کنید.

کرم مرطوب کننده

استفاده از ضدآفتاب حتی در روزهای ابری و بارانی از اهمیت بالایی برخوردار است. قرار گرفتن در معرض میزان کم نور خورشید در بلند مدت می تواند باعث بروز سرطان پوست و ایجاد چین و چروک های زودرس روی پوست شود. به همین دلیل بهترین روش محافظت از پوست در مقابل نورخورشید، استفاده از ضد آفتاب است. هرچند می توانید بعد از زدن کرم مرطوب کننده از یک ضد آفتاب جداگانه استفاده کنید؛ با این حال مرطوب کننده هایی با حداقل 30 SPF و دارای ویژگی طیف گسترده، همان کار را انجام می دهند.

6. پوست های جوش دار و مستعد اکنه هم به مرطوب کننده نیاز دارند.

استفاده ازمرطوب کننده ها برای پوست های مستعد آکنه از اهمیت ویژه ای برخوردارند، زیرا اکثر داروهای درمان آکنه باعث خشکی پوست می شوند و حتی بسیاری از آنها بر روی پوست های خشک تاثیر کمتری خواهند داشت. اگر نگران این موضوع هستید که مرطوب کننده ها حاوی روغن هستند و می توانند باعث بسته شدن منافذ و بیشتر شدن جوش ها شوند بهتر است از سرم های آبرسان استفاده کنید. سرم های آب رسان علاوه بر غلظت، ساختاری سبک دارند زیرا بر پایۀ آب فرموله شده و فاقد چربی هستند.

7. تنها برای گردی صورت از کرم مرطوب کننده استفاده نکنید.

احتمالا هنگام استفاده از کرم مرطوب کننده از خط فک خود آن طرف تر نمی روید. اما زمان آن فرا رسیده که به گردن و قفسۀ سینۀ خود نیز اهمیت دهید. برای این منظور هم می توانید از مرطوب کننده های معمولی استفاده کنید و هم مرطوب کننده هایی که مخصوص صورت، گردن و قفسۀ سینه فرموله شده اند را خریداری کنید.

8. هنگام شب از مرطوب کننده های مخصوص استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که می توانید از مرطوب کننده هایی که در طول روز می زنید، در هنگام شب نیز استفاده کنید؛ حتی اگر دارای SPF باشند. این کار به پوست آسیبی نخواهد رساند و قطعاً بهتر از هیچ چیز است. با این وجود در صورت امکان هنگام شب از مرطوب کننده ای جداگانه یا حتی کرم های شب قوی استفاده کنید.

در هنگام شب پوست در بالاترین سطح ترمیم و بازسازی قرار دارد و بالاترین بازسازی و تقسیم سلولی زمانی رخ می دهد که بدن در خواب عمیق فرورفته است. برخی محصولات و ترکیبات خاص می توانند این روند را تقویت کنند. کرم های شب اغلب حاوی مواد موثره ای مانند پپتیدها و رتینول هستند که می توانند به تسکین و ترمیم پوست کمک کنند.

این کرم ها غلیظ تر و مغذی تر از سایر کرم ها بوده و به همین دلیل توصیه می شود از آن ها در هنگام شب استفاده شود. از آنجایی که سطح هیدراتاسیون پوست در هنگام شب کاهش می یابد، استفاده از مرطوب کننده های مخصوص شب، یک اقدام مهم در تامین سلامت پوست به حساب می آید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان