روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مسکو: هیچ مدرکی درباره تبانی روسیه با طالبان وجود ندارد

خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان امروز پنجشنبه اعلام کرد که، چون هیچ مدرکی درباره تبانی مسکو با طالبان برای هدف قرار دادن نظامیان آمریکایی در افغانستان وجود ندارد؛ نگران این مضوع نیستیم.

این مقام روس در این خصوص اعلام کرد: ما به مدرک نیاز داریم، اما هیچ ادله‌ای در این باره وجود ندارد. این‌ها ادعا‌ها و اتهام زنی‌های بی اساس هستند.

وی درباره ادعای برخی رسانه‌های آمریکایی مبنی بر اینکه شخصی به نام «رحمت‌الله عزیزی» از قاچاقچیان مواد مخدر در افغانستان، واسطه تماس‌های میان روسیه و طالبان بود نیز اضافه کرد که تا کنون حتی نام او را نشنیده است.

گفتنی است روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز پیشتر مدعی شده بود که مقامات نهاد‌های اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که واحد «اطلاعات ارتش روسیه» بطور محرمانه به شبه نظامیان مرتبط با طالبان پول می‌دهد تا اقدام به کشتن نیرو‌های ائتلاف از جمله نظامیان آمریکایی در افغانستان کنند.

در مقابل، سفارت روسیه در واشنگتن با رد این اتهامات، در پیامی توئیتری نوشته بود: اتهامات بی اساس مطرح شده از سوی نیویورک تایمز درباره اینکه مسکو مغز متفکر کشتار نظامیان آمریکایی در افغانستان است، منجر به این می‌شود که کارکنان سفارت خانه‌های روسیه در واشنگتن و لندن مورد تهدید‌های مستقیم قرار بگیرند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر