روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

رییس‌کل دادگستری یزد: باید با مظاهر مختلف فساد مبارزه کرد

یزد- ایرنا- رییس‌کل دادگستری یزد گفت: فساد خط قرمز دستگاه قضاست و باید با مظاهر آن در همه ابعاد اعم از اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سایر موارد با جدیت و همکاری مردم و مسوولان در جامعه اسلامی برخورد کرد.

رییس‌کل دادگستری یزد: باید با مظاهر مختلف فساد مبارزه کرد

غلامعلی دهشیری روز پنجشنبه در جمع رییسان حوزه‌های قضایی و دادستان‌ شهرستان های استان با قدردانی از تلاش‌های به عمل آمده در تحقق این مهم افزود: مبارزه با فساد و مظاهر آن از درون و بیرون سیستم قضایی جزو اولویت های سال‌جاری است .

وی در ادامه از دیگر موارد مهمی که امسال باید توسط مجموعه قضایی به جد پیگیری شود، توجه به مطالبات مردمی ذکر کرد و ادامه داد: تکریم ارباب رجوع و حفظ کرامت انسانی مراجعان از اهم اولویت‌های دستگاه قضایی است که باید به آن توجه کرد.

این مسوول قضایی، تقویت ارتباط مقام‌های قضایی با مردم را خواستار شد و گفت: شنیدن صحبت‌های مردم، ارائه پاسخ‌های محکم و همچنین رسیدگی به دغدغه‌های مراجعان، اعتماد مردم به مجموعه دستگاه قضایی و حاکمیت را بالا می‌برد.

به گفته دهشیری، استفاده از ظرفیت نخبگان جامعه و جلب مشارکت‌های مردمی امری ضروری است و برگزاری جلسه‌های مختلف با نخبگان و اقشار مختلف مردم با هدف حل مسائل و استفاده از فکر و ایده‌ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین شناسایی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت در مجموعه قضایی را خواستار شد و افزود: نگاه مسوولانه به مسائل، استفاده از خردجمعی و برنامه‌ریزی برای پیشرفت و جلب رضایت مردم کمترین کار برای مدیریت مجموعه است.

در این نشست رییسان حوزه‌های قضایی و دادستان‌ شهرستان های استان به بیان دیدگاه‌های خود در ارتباط با مسایل مرتبط با دادگستری پرداختند.

تکریم اباب رجوع، برگزاری جلسه با نخبگان، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و همچنین ارائه اقدام‌ها به مردم در این نشست مورد تاکید قرار گرفت .

استان یزد یک میلون و 200 هزار نفر جمعیت دارد که 87 درصد آن در 22 شهر زندگی می کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر