روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

برگزاری برنامه‌های فرهنگی بزرگداشت دهه کرامت در پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - آیین‌های گرامیداشت دهه کرامت به مناسبت میلاد باسعادت حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) روز پنجشنبه از سوی نمایندگی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در شهرهای مختلف پاکستان و با حضور اندیشمندان، شخصیت‌های مذهبی، اساتید دانشگاه و شاعران برگزار شد.

برگزاری برنامه‌های فرهنگی بزرگداشت دهه کرامت در پاکستان

رایزنی فرهنگی سفارت ایران در اسلام‌آباد و همچنین خانه‌های فرهنگ ایران در شهرهای پیشاور، کویته، لاهور و کراچی پاکستان به مناسبت دهه مبارک کرامت نمایشگاه مجازی عکس را در شبکه‌های اجتماعی و همچنین نشست ادبی و مدیحه سرایی به اجرا گذاشتند. 

خانه‌های فرهنگ ایران همچنین در این روز نشست‌های ویدیو کنفرانسی با حضور شخصیت‌های ارشد پاکستانی، روحانیون و اساتید دانشگاه برگزار می‌کنند. 

به همین مناسبت وبینار با موضوع «نقش اهل البیت (ع) در برجستگی کرامت های انسانی» با حضور «حسن درویش وند» سرکنسول ایران در شهر کویته، «سید حسن واقفی» مدیر خانه فرهنگ ایران، اندیشمندان، اساتید به ویژه روحانیون اهل تسنن از شهرهای مختلف پاکستان برگزار شد. 

سمینار مجازی دهه کرامت نیز با حضور «سید محمد علی حسینی» سفیر ایران در پاکستان، «محمد رضا کاکا» رایزن فرهنگی سفارت ایران و برخی از اساتید زبان فارسی دانشگاه‌های پاکستان و شاعران فارسی زبان پاکستانی با عنوان «محفل شعر رضوی» برگزار شد. 

برنامه زنده‌ای نیز از حرم مطهر امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) با حضور شاعران ایرانی و پاکستانی نیز همزمان با پخش این وبینار برگزار شد. 

علاوه براین خانه‌های فرهنگ ایران در شهرهای پیشاور و لاهور پاکستان نیز درخصوص شخصیت والا و نورانی حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) برنامه‌هایی به زبان اردو در صفحات مجازی نمایندگی با زیر نویس زبان اردو منتشر کردند. 

نمایندگی فرهنگی ایران در پیشاور پاکستان نیز به مناسبت ایام مبارک دهه کرامت، فایل الکترونیکی کتاب راهنمای خراسان ترجمه شده به زبان پشتو و برای نخستین بار نمایشگاه مجازی عکس "سه حرم متبرک" همراه با مولوی خوانی به زبان اردو را به صورت مجازی پخش کرد. 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر