تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

کنگره آمریکا طرحی جدید برای تحریم چین تصویب کرد

خبرگزاری فارس: مجلس سنای آمریکا امروز (پنجشنبه) طرحی را به تصویب رساند که خواستار اعمال تحریم‌‌های سختگیرانه علیه برخی بانک‌های همکار با چین است.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، این تحریم‌ها علیه بانک‌هایی اعمال‌ شده‌اند که آمریکا آنها را به «تعدی به استقلال هنگ کنگ» متهم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این طرح از حمایت قانونگذاران دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا برخوردار است. مجلس نمایندگان نسخه موازی آن را چهارشنبه به تصویب رسانده بود.

این طرح در مجلس نمایندگان بدون رأی مخالف و در مجلس سنا به اتفاق آرا به تصویب رسید.

خبرگزاری فرانسه نوشته، دو روز بعد از اجرای قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ توسط چین، مجلس سنای آمریکا به اتفاق آرا موافقت کرد که این طرح را به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال کند.

ترامپ در مورد تأیید و امضای این طرح صحبتی نکرده است.

«کریس وان هولن» سناتور دموکراتی که در پیشبرد این طرح همکاری کرده می‌گوید: «این یک لحظه اضطراری است. زمان‌بندی ما نمی‌تواند مهم‌تر (از این زمان) باشد.»

وی در صحن مجلس سنا گفت: «من امیدوارم رئیس‌جمهور ترامپ این (طرح) را فوراً امضا کند.»

چین در واکنش به این طرح ضمن هشدار به آمریکا گفته ایالات متحده باید دخالت در امور هنگ‌کنگ را متوقف کند. پکن همچنین گفته که این کشور «قاطعانه و نیرومندانه مقاومت می‌کند.»

پیش از این وبگاه شبکه خبری الجزیره، گزارش داده بود که آمریکا طبق قانونی روز دوشنبه لغو امتیازات ویژه هنگ‌کنگ را آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش، آمریکا قصد دارد صادرات دفاعی به هنگ‌کنگ را قطع و دسترسی این منطقه به محصولات فناوری روز را نیز محدود کند.

قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ روز سه شنبه هفته جاری توسط کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین با اتفاق آرا به تصویب رسید و روز چهارشنبه رسماً اجرا شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر