روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

کارخانه قند اهواز بعداز ۱۵ سال در مرحله بازگشایی مجدد قرار گرفت

اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان گفت: بعد از اینکه شرکت تصفیه قند و شکر اهواز از سوی بانک‌های ملی و ملت به مزایده گذاشته شد سرمایه‌گذار واجد شرایط لازم انتخاب و این کارخانه بعد از ۱۵ سال در مرحله احیا و بازگشایی مجدد قرار گرفت.

کارخانه قند اهواز بعداز 15 سال در مرحله بازگشایی مجدد قرار گرفت

غلامرضا شریعتی سه‌شنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: سرمایه‌گذار این کارخانه هم‌اکنون عملیات اجرایی مربوط به آماده سازی مجدد این واحد تولیدی را بعد از 15 سال آغاز کرده تا در کمترین زمان ممکن نسبت به راه‌اندازی دوباره آن اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذار این واحد تولیدی توانایی و اهلیت لازم برای راه‌اندازی کارخانه را دارد، افزود: امیدواریم همزمان با راه‌اندازی این واحد تولیدی در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده به واسطه راه اندازی مجدد آن، شاهد ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی دیگری در استان باشیم.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان خاطر نشان‌ کرد: در همین راستا مدیران دستگاه‌های اجرایی استان مکلف به همکاری با سرمایه گذاران هستند تا از این طریق، موانع ایجاد شده در مسیر واحدهای تولیدی رفع شود.

رفع مشکل مالیاتی فولاد اکسین در دست پیگیری است

استاندار خوزستان همچنین به طرح موضوع ناهماهنگی پیش آمده در زمینه پرداخت بخشی از مالیات‌ شرکت فولاد اکسین با اداره کل امور مالیاتی در آخرین نشست ستاد تسهیل استان اشاره‌کرد و افزود: در این رابطه قرار شد در هفته جاری بررسی کارشناسی در این رابطه انجام شودو موضوع تمدید مهلت به این شرکت در پرداخت مالیات‌های عقب افتاده، مورد بررسی قرار بگیرد.

شریعتی اضافه‌کرد: تلاش می‌شود تا در این رابطه تفاهم قابل قبولی بین شرکت فولاد اکسین خوزستان و اداره امور مالیاتی خوزستان شکل بگیرد تا روند پرداخت بدهی‌های مالیاتی این شرکت بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ادامه پیدا کند.

بر اساس این گزارش، به دلیل مشکل نقدینگی فولاد اکسین خوزستان در سال‌های 96 و 97، پرداخت مالیات‌ تکلیفی این شرکت به تاخیر افتاد و طی توافق صورت گرفته در سال گذشته، باید این بدهی‌ در ابتدای سال 99 کاملا پرداخت می‌شد.

بدهی مالیاتی شرکت فولاد اکسین به اداره کل امور مالیاتی استان خوزستان مبلغی بالغ بر 800 میلیارد ریال است که تاکنون 300 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

این درحالی است که مجموع پرداختی‌های مالیاتی این شرکت شامل بدهی‌های عقب افتاده و جاری به 100 میلیارد ریال می‌رسد.

شرکت فولاد اکسین خوزستان، اعمال مهلت 18 ماهه برای پرداخت کامل بدهی‌های مالیاتی خود را خواستار شده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر