روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

یک چینی دیگر به بیماری طاعون خیارکی مبتلا شد

یک مورد دیگر از بیماری طاعون خیارکی در چین به ثبت رسیده است.

یک چینی دیگر به بیماری طاعون خیارکی مبتلا شد

به گزارش اسپوتنیک، به دنبال تأیید رسمی شیوع طاعون خیارکی در این کشور، یک مورد دیگر از این بیماری در چین به ثبت رسیده است. روز سه شنبه 7 ژوئیه ، دوربین مدار بسته در شبکه اجتماعی در چین ویدئویی از مبتلایان به این بیماری را منتشر نموده است.

این بیماری ویروسی کشنده که توسط یک فرد آلوده از طریق گزش پشه منتقل می شود ، در روز یکشنبه 5 ژوئیه در یکی از ساکنان شرق گواندا تشخیص داده شد.

بیمار مبتلا در بیمارستان محلی معالجه می شود. وی اخیراً از سفر به کشورهایی مانند هند ، میانمار ، پاکستان بازگشته است.

لرز و تب بالا، سرگیجه، درد شدید عضلات و مفاصل، کوفتگی و سر درد از علائم این بیماری است که پس از 24 ساعت، پوسته هایی به شکل خیارک بر روی بدن بیمار به‌وجود می‌آیند.

پیش از این، یک دامدار به طاعون عفونی با نام "طاعون خیارکی" در شمال چین مبتلا شده است. این بیماری در کانون اپیدمیولوژیک طاعون قرار دارد، اکنون بیمار تحت درمان قرار دارد و وضعیت وی با ثبات ارزیابی می شود. پس از این ، در شهر اوراد-زونگچی بینان-نور سطح سوم هشدار اپیدمیولوژیک این بیماری را اعلام کرد.

به گفته مسئولان ، خطر شیوع این بیماری در بین جمعیت در سطح شهر وجود دارد ، در این راستا در این منطقه شکار حیوانات وحشی توصیه نمی شود و اگر کسی شک دارد که به این بیماری مبتلا شده است باید فوراً آن را گزارش کنید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر