روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

۲ خودروی توریستی در دریاچه نمک قم نجات یافتند

قم - ایرنا - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر قم گفت: ۲ خودروی توریستی گرفتار شده در دریاچه نمک حوض سلطان توسط امدادگران و نجاتگران این جمعیت رها سازی شدند.

2 خودروی توریستی در دریاچه نمک قم نجات یافتند

 به گزارش سه شنبه شب روابط عمومی جمعیت هلال احمر قم هادی سلیمی اظهار داشت: با اعلام خبر گیرافتادن دو خودروی توریستی از کشور جمهوری چک و اسلواکی در دریاچه حوض سلطان، از طریق تماس تلفنی با مرکز EOC، در ساعت 15 دقیقه بامداد روز 16 تیرماه جاری، 2 تیم متشکل از امدادگران و نجاتگران پایگاه معصومیه به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در همان ساعت های اولیه نیروهای امدادگر و نجاتگر این پایگاه توانستند یکی از خودروهای گیرافتاده را رهاسازی نمایند.

معاون امداد و نجات هلال احمر قم افزود: پس از رهاسازی خودروی اول و بازگشت تیم به پایگاه، تیم دیگری از امدادگران و نجاتگران پایگاه معصومیه برای رهاسازی خودروی دوم با 2 خودروی سبک و یک خودروی نجات و آمبولانس، در صحنه حادثه حضور یافتند و عملیات رهاسازی را آغاز نمودند.

سلیمی ادامه داد: بعد از 9 ساعت تلاش امدادگران و نجاتگران و با کمک نیروهای مردمی و استفاده از دو خودروی لودر و دو کامیون، خودروی دوم نیز رهاسازی شد.

معاون هلال احمر قم بیان کرد: پس از رها سازی، از این حادثه دیدگان از آنها در محل اسکان پایگاه معصومیه پذیرایی به عمل آمد و سپس به مسیر خود ادامه دادند.

دریاچه نمک حوض سلطان در 40 کیلومتری شمال شهر قم، 85 کیلومتری جنوب تهران و در حاشیه آزادراه قم - تهران قرار دارد، این دریاچه به مساحت تقریبی 240 کیلومترمربع در جنوب رشته ‌کوه‌ های البرز واقع شده و وسعت و شکل دریاچه متناسب با ورود آب و میزان بارندگی آن در فصل های مختلف سال متفاوت است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر