روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

انتقاد نژادبهرام از تصمیمات ستاد کرونا/گویا در شرایط پساکرونا هستیم

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به شیوع کرونا در تهران گفت: با اینکه بیش از۱۸ استان در وضعیت هشدار قرمز قرار دارند اما کماکان شرایط به نوعی مدیریت می شود که گویا در شرایط پسا کرونا قرارداریم.

انتقاد نژادبهرام از تصمیمات ستاد کرونا/گویا در شرایط پساکرونا هستیم

به گزارش ایسنا، زهرا نژاد بهرام صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به عدم برقراری محدودیت های کرونایی گفت:روزانه به صورت میانگین  شاهد بستری بیش از 600 بیمار جدید کرونایی و فوت 70 نفر هستیم که در این  شرایط بحرانی پیک دوم کرونا در تهران کاملا مشهود است اما با این حال عدم پیش بینی ساز و کار اجرایی روشن بر نحوه عملیاتی کردن «مصوبه اجباری شدن ماسک در محل های پرتردد» نیز بر وخامت اوضاع اضافه کرده است.

نژاد بهرام با بیان اینکه تهران به عنوان پایتخت کشور با جمعیتی بالغ بر ده میلیون نفر در روز، متراکم ترین شهر ایران به شمار می‌رود، افزود: آمارها نشان می دهد قریب به 50درصد مردم تهران برای حضور در محل کار و 25درصد برای خرید روزانه از منزل خارج می شوند که با توجه به اینکه رعایت فاصله‌اجتماعی به دلیل تراکم بالای جمعیت در پایتخت غیرممکن است،مداخله جدی تر دستگاه های مسئول کاملا احساس می شود. 

وی ادامه داد: بی تردید کارگزاران نظام و در رأس آن اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا مسئولیت شرعی و قانونی در قبال صیانت از جان یکایک شهروندان را برعهده دارند. با این حال علی رغم قرار گرفتن بیش از18 استان در وضعیت هشدار قرمز، کماکان شرایط به نوعی مدیریت می شود که گویا در شرایط پسا کرونا قرارداریم  و صرفا بر استفاده شهروندان از ماسک به عنوان ابتدایی ترین و ساده ترین راه حل تاکید می شود.

نژادبهرام با بیان اینکه حتی اجازه کوچکترین تصمیم گیری در سطح محلی داده نمی شود که این امر با توجه به بحرانی بودن شرایط و لزوم اتخاذ تصمیمات در اسرع وقت، یقینا در بروز جدی بحران بدین شکل موثر بوده است، افزود:  قرار گیری ایران در جمع سه کشور دارای بالاترین تلفات ناشی از ویروس کرونا طی یک هفته گذشته نیز خود گواهی بر این موضوع است. لذا از جایگاه نماینده مردم پایتخت به رییس ستاد ملی مقابله با کرونا تذکر می دهم نسبت به اعمال محدودیت های شدید در رفت و آمد غیرضرور، جلوگیری از تجمعات ، اجباری شدن دور کاری کارکنان و...  اقدام کند و اجازه اعمال محدودیت ها لااقل تا سقف مشخصی را به سطوح محلی تفویض اختیار کند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر