روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

فرماندار: تردد در مرز مهران با مجوز خاص انجام می‌شود

ایلام - ایرنا - فرماندار مهران گفت: با توجه به شیوع کرونا، تردد در مرز مهران با محدودیت‌های بسیار و تنها با مجوز خاص صورت می‌گیرد.

فرماندار: تردد در مرز مهران با مجوز خاص انجام می‌شود

اسد قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تنها اتباع عراقی مقیم ایران، اتباع عراقی که یکی از بستگان درجه یک آنها ایرانی باشد و افرادی که دارای ویزای درمانی باشند می‌توانند از مرز مهران تردد کنند.

 وی با بیان اینکه کشور عراق اجازه ورود به اتباع را نمی‌دهد، افزود: خروج از این مرز صفر است و تنها در موارد خاص افرادی از جمله دیپلمات‌ها با ارائه کارت سلامت به طرف عراقی، اجازه تردد به خاک عراق را دارند.

 قاسمی در خصوص کنگره اربعین نیز یادآور شد: انجام راهپیمایی بزرگ اربعین و هرگونه تصمیم‌گیری در رابطه با انجام یا عدم انجام آن مستلزم تصمیم ملی است.

فرماندار مهران گفت: با توجه به همزمانی اربعین با مهرماه در صورت وجود کرونا و احتمال شیوع آنفولانزای فصلی پذیرش این نکته سخت است که بصورت گذشته با با آن حجم از جمعیت این مراسم برگزار شود.

قاسمی یادآورشد: در صورت اتخاذ تصمیم ملی و توافق 2 کشور ایران و عراق بر انجام مراسم اربعین پیش‌رو، شهرستان مهران که مرکز ثقل تردد زائران اربعین حسینی در سنوات قبل بوده است در اربعین پیش‌رو نیز از آمادگی کامل برای میزبانی زائران اربعین حسینی برخوردار است.

مرز مهران پس از حدود سه ماه و نیم که بدلیل شیوع کرونا بسته شده بود از دوشنبه 19 خردادماه بازگشایی شدو تنها مختص فعالیت تجاری و 2 روز در هفته است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر