تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

اطلاعات تکمیلی در اختیار اداره مالیات قرار می‌گیرد

آغاز شناسایی خانه‌های خالی توسط سامانه املاک

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه با اشاره به بارگذاری اطلاعات مالکان واحد‌های مسکونی در سامانه اسکان و املاک از شناسایی مالکانی که بیش از دو واحد مسکونی دارند، گفت: عملیات شناسایی واحد‌های خالی توسط این سامانه آغاز شده و با تعیین وضعیت املاک، صدور مالیات در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش تابناک به نقل از فارس, محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام خبر آغاز به کار سامانه املاک و اسکان، گفت: پس از تکمیل فرآیند بارگذاری اطلاعات در سامانه املاک و اسکان، عملیات شناسایی واحد‌های خالی توسط این سامانه آغاز شده و اطلاعات واحد‌های مسکونی خالی نیز مشخص شده است.

*ارسال پیامک برای مالک‌های واحد‌های مسکونی خالی

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی در تشریح گام‌های بعدی به منظور اخذ مالیات بر خانه‌های خالی، عنوان کرد: مرحله بعدی پس از شناسایی واحد‌های مسکونی خالی، ارسال پیامک از سوی سامانه به مالک‌های حقیقی و حقوقی این واحد‌های مسکونی است تا تا نسبت به تعیین وضعیت واحد مسکونی خود اقدام کنند.

وی در تشریح اقدامات این وزارت‌خانه در ارتباط با سامانه املاک و اسکان، توضیح داد: با شناسایی مالکین واحد‌های متعدد مسکونی از طریق سامانه و تعیین تکلیف آن‌ها در زمان مشخص، اطلاعات تکمیلی در اختیار اداره مالیات خواهد بود تا اقدام لازم را انجام دهد.

محمودزاده در ادامه ضمن اشاره به مشوق‌های در نظر گرفته شده به منظور حضور سرمایه‌گذاران در حوزه ساخت مسکن، گفت: هدف این است که این واحد‌های مسکونی ساخته شده وارد بازار شوند و درخواست ما از مالکان این است، این واحد‌های مسکونی را در بازار برای خرید و فروش و اجاره ارائه کنند.

*شناسایی 1000 واحد مسکونی متعلق به یک نهاد حقوقی

پیش از این، معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با صدا وسیما، از شناسایی 1000 واحد مسکونی متعلق به یک نهاد حقوقی توسط سامانه املاک خبر داده بود.

محمودزاده با اشاره به وضعیت واحد‌های مسکونی خالی که در اختیار اشخاص حقیقی قرار دارد، افزوده بود: براساس آنالیز‌ها انجام شده توسط سامانه املاک، افراد حقیقی نیز وجود دارند که هر یک حدود 200 واحد مسکونی در شهر تهران دارند.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان