تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

واکاوی بیانات مقام معظم رهبری درخصوص تحریم‌های ظالمانه غرب: مدیریت جهادی و تدبیر، علاج واقعی تحریم‌ها

گروه سیاست فردا: ایشان در بخشی از سخنان امروز خود در این زمینه فرمودند: «در سال 97 و بعد از خروج آمریکا از برجام، متاسفانه کشور ماهها معطل وعده های اروپایی ها باقی ماند و اقتصاد کشور شرطی شد در حالیکه معطل کردن اقتصاد به وعده های دیگران، بسیار مضر است. اروپایی ها هیچ کاری برای مقابله با تحریم های آمریکا نکردند و آنچه که به نام اینستکس نیز مطرح کردند، بازیچه‌ای بود که محقق نشد.»

بیان چندین باره ایشان درخصوص ناکارآمدی برجام نشان می دهد که انتظار دولت برای مذاکره اساسا بی معنا بوده و نباید به طرف های غربی دل بسته می شد. گرچه به فرموده مقام معظم رهبری یکی از برکات تحریم غربی ها استفاده ملت زیرک ایران از تحریم برای شکوفایی علمی کشور بود، اما تاکید و اصرار دولت برای ترغیب طرف مقابل به بازگشت به میز مذاکره راهی بیهوده و عبث به شمار می رود که هنوز در ماه های پایانی دولت نیز بر آن تاکید می شود.

ایشان توجه به صنعت داخلی و جداسازی اقتصاد کشور از نفت را از برکات این تحریم ها برشمرده اند و در عین حال اشاره دارند که نباید در مقابل دشمن کوتاه آمده و عقب نشینی کرد. اما این موضوع در دستور کار دولت چندان به چشم نمی خورد و هرازگاهی یکی از مسئولان دولتی فیلش یاد هندوستان کرده و دوباره از بازگشت برجام صحبت می کند.

حضرت آیت الله خامنه ای در سخنان امروز خود با تأکید بر اینکه با وجود خسارات فراوان برجام، اصل صنعت هسته ای حفظ شده است، درخصوص ادعای آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران، خاطر نشان کردند: «من علت مذاکره نکردن با امریکایی‌ها را بارها گفته ام اما برخی یا متوجه نمی شوند و یا وانمود می کنند که متوجه نشده اند. هدف اصلی امریکایی‌ها از ادعای مذاکره، گرفتن توانایی های حیاتی ملت ایران است.»

با این بیانات شفاف دیگر کدام عقل سلیمی است که به دنبال مذاکره با آمریکا و غرب باشد. غربی که به دنبال گرفتن توانایی های حیاتی ملت ایران است به هیچ وچه قابل اعتما نیست و نخواهد بود و دولت باید توجه کند که تنها راه برون رفت از مشکلات فعلی کشور توجه به توان داخلی است. خوشبختانه کشوراز توانایی های ملی و جوانان پرشور و آگاهی برخوردار است که اگر بنا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب امکانات و توانایی ها و ظرفیت های داخلی با مدیریت جهادی و تدبیر به فعلیت درآیند علاج واقعی تحریم ها روی خواهد داد.

برای تحقق این امر، مجلس انقلابی آمادگی کامل دارد و با همه توان و براساس اختیارات قانونی خود در این مسیر گام خواهد نهاد تا ضمن بیان ایده ها و طرح های عملیاتی، با نظارت دقیق بر اجرای آن زمینه را برای برون رفت از تهدیدهای توخالی دشمنان فراهم آورد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر