روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سرخط خبرها درباره انفجار مهیب لبنان/شاهرگ اقتصادی لبنان نابود شد/داروی بیماران صعب‌العلاج از بین رفت/نیترات باعث انفجار بود

آخرین اخبار بدست آمده در خصوص انفجارهای بیروت را می خوانید:

سرخط خبرها درباره انفجار مهیب لبنان/شاهرگ اقتصادی لبنان نابود شد/داروی بیماران صعب‌العلاج از بین رفت/نیترات باعث انفجار بود

به گزارش خبرآنلاین، سارا عبدالله، خبرنگار و فعال لبنانی گفته است: بندر بیروت بر اثر انفجار مهیب امروز کاملاً نابود شد. اینجا شاهرگ اصلی اقتصاد لبنان است. وی افزود: بحران اقتصادی در کشور ما که همین حالا در اثر تحریم‌های آمریکا رو به وخامت گذاشته تشدید خواهد شد.

خبرنگار المنار نیز در گزارشی گفت:90 درصد انبار ذخایر داروهای بیماری‌های صعب‌العلاج در منطقه کارنتینا بر اثر انفجار از بین رفت.

مدیرکل گمرک‌ها در بیروت نیز گفت: این انفجار در یک محموله‌ای از ماده نیترات آمونیوم رخ داده که از لبنان می‌گذشته است و به دلیل اختلافات میان طرف‌های معامله که افرادی غیرلبنانی بودند، این محموله در بندر توقیف شده بود. مدیر گمرک‌ها مقصد و مبدأ این محموله را اعلام نکرد و گفت: ما اسناد را بررسی خواهیم کرد.

در همین حال، عباس ابراهیم، مدیرکل امنیت کل لبنان اعلام کرد: به نظر می‌رسد که این انفجار در مخزن مواد به شدت منفجره که از سال‌ها قبل مصادره شده بودند، رخ داده است.

در همین راستا جنبلاط به اسکای نیوز عربی گفت: بهتر است منتظر تحقیقات باشیم و قضاوت نکنیم.من هم اطلاعات اولیه را شنیده‌ام که گفته شده دلیل آن نیترات آمونیوم بوده که به مدت 4 سال ذخیره شده است.
 

سعد الحریری نخست وزیر اسبق لبنان نیز در توئیتی نوشت: بیروت از طوفانی که قلبش را فرا گرفته ، گریه می کند.

خبرنگاران شبکه تلویزیونی المنار تاکید کردند: انفجار بیروت خسارت های جانی و مالی بسیار زیادی داشته است.

حسین العواد در گفتگو با این شبکه تلویزیونی گفت: شمار زیادی از زخمی شدگان حادثه انفجار به بیمارستان رسول اعظم منتقل شده اند، این بیمارستان نزدیک ترین بیمارستان به محل حادثه است. به گفته کادر پزشکی حدود دویست و پنجاه زخمی در این بیمارستان پذیرش شده اند که حال برخی وخیم است و برخی نیز دچار جراحت سطحی شده اند.بسیاری از این افراد پس از درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شده اند.

هاشم السید حسن دیگر خبرنگار این شبکه تلویزیونی از خیابان های اطراف محل انفجار گزارش داد تمامی ساختمان های اطراف بندر بیروت به خرابه تبدیل شده است. تمامی این مناطق به شدت آسیب دیده اند. مردم این مناطق از نیروهای امدادی درخواست کمک دارند. وضعیت برخی از ساکنان این مناطق وخیم است.

علی عواضه دیگر خبرنگار شبکه المنار در بندرگاه بیروت گزارش داد: برق بندرگاه قطع شده است و تمامی تیرهای چراغ برق نابود شدهاست و این مساله کار نیروهای امدادی را سخت کرده است. بسیاری از نیروهای امنیتی و ساکنان منطقه به دنبال یافتن مجروحان و قربانیان انفجار هستند. به گفته برخی افسران ارتش لبنان شمار زیادی از افراد همچنان در زیر آوارها هستند اما تاریکی شب کار نجات آنها را دشوار کرده است.

هم اکنون نمی توان گفت چه تعدادی در حادثه انفجار کشته و زخمی شده اند اما آنچه مسلم است این است که شمار بسیار زیادی قربانی شده اند. ما جز کسانی بودیم که زودتر از همه به محل حادثه رسیدیم و شاهد بودیم که شمار زیادی زخمی شده اند و حتی موج انفجار پیکر برخی افراد را به دریا انداخته است، و همه این ها احتمال بالا بودن شمار قربانیان را تقویت می کند.

در میان ساختمان های اطراف بندر بیروت،ساختمانی باقی نمانده است که دیگر برای سکونت مناسب باشدو این انفجار زیان های بسیاری به ساختمان ها وارد کرده است.

موسی السید دیگر خبرنگار شبکه تلویزیونی المنار گفت: همچنان آتش سوزی در نقطه انفجار ادامه دارد و نیروهای دفاع مدنی تلاش می کنند تا آتش را خاموش کنند. ویرانی که بر اثر انفجار ایجاد شده غیرعادی است.

آمبولانس ها همچنان به منطقه انفجار می آیند تا زخمی ها را به مراکز درمانی منتقل کنند.

همچنین وزارت بهداشت لبنان در بیانیه جدید اعلام کرد که ظرفیت بیمارستان‌های شهر بیروت برای پذیرش مجروحان انفجار پر شده و بیمارستان‌های حومه بیروت خود را برای پذیرش مجروحان آماده کنند.

▫️رئیس بیمارستان «رزق» بیروت به عنوان مثال اعلام کرده است که این بیمارستان 400 مصدوم را پذیرش کرده است.

این گزارش بروز رسانی می شود.

311311

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان