روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

قرارداد تهران-پکن به مجلس می‌آید

خبرگزاری تسنیم: اللهوردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرارداد 25 ساله ایران و چین، گفت:درباره مفاد این قرار داد برخی موضوعاتی را اعلام می‌کنند که نادرست است.

وی با بیان اینکه چشم انداز همکاری 25 ساله ایران و چین از سال‌ها قبل کلید خورده است، افزود: ایران با کشور‌های مختلف سطح روابط متفاوت دارد در این روابط نه سلطه پذیر هستیم و نه سلطه‌گر و تنها بر اساس منافع ملی خود سطح روابط را تعریف می‌کنیم.

نماینده ورزقان در مجلس با بیان اینکه روابط بلند مدت با چین بر اساس سیاست نگاه به شرق است ادامه داد: اینکه برخی در رسانه‌ها اعلام کردند که نظامیان چینی وارد خاک ایران خواهند شد و یا اینکه جزیره کیش به چین واگذار میشود از اساس نادرست است حتی وزیر امور خارجه که به جلسه کمیسیون برای توضیح این قرارداد آمده بود این موضوعات را بیان نکرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تصریح کرد: در صورت نهایی شدن قرارداد بین تهران و پکن این قرارداد برای تصویب به مجلس می‌آید و نمایندگان نیز نظرات کارشناسی خود را اعلام خواهند کرد و قطعاً اگر در این قرارداد چیزی جز منافع ملی در نظر گرفته شده باشد وکلای ملت جلوی آن را خواهند گرفت.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان