روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

شکایت مشاور بن‌ نایف از محمد بن سلمان در یک دادگاه آمریکایی

خبرگزاری تسنیم: سعد الجبری در این شکایت از یک دادگاه در واشنگتن درخواست کرده است که ولی عهد سعودی و برخی از نزدیکان وی را به دلیل تلاش برای قتل الجبری به پرداخت غرامت محکوم کند.

شبکه خبری الجزیره در این باره گزارش داد که بر اساس مستندات این شکایت ولیعهد عربستان یک تیم را به کانادا اعزام کرده است تا الجبری را ترور کنند.

همچنین در این شکایت به آگاهی و علم مسئولان آمریکایی از جزئیات تلاش برای قتل الجبری از سوی ولی عهد عربستان اشاره شده است.

بر اساس مستندات این شکایت ولیعهد عربستان برای ترور الجبری رد وی را در آمریکا و کانادا دنبال کرده است. این تیم دو هفته بعد از ترور خاشقجی به دستور ولیعهد عربستان قصد رفتن به کانادا را داشته اند و 5 ماه قبل از سفر خود به کانادا در می 2018 ویزای گردشگری دریافت کرده بودند؛ ولی مقامات کانادا به این تیم مشکوک می شوند و از ورود آنها جلوگیری می‌کنند و تنها یک نفر از آنها که ویزای دپیلماتیک داشته است اجازه ورود پیدا می کند.

بر اساس این گزارش، همچنین ولیعهد عربستان تیم دیگری را در سال 2017 به محل اقامت الجبری در بوستون فرستاده است تا وی را ترور کنند.

الجبری متن نامه ولیعهد عربستان را نیز ضمیمه این شکایت کرده است. در این نامه محمد بن سلمان الجبری را تهدید کرده است که یا طی مدت 24 ساعت به عربستان باز می‌گردد و یا اینکه به قتل خواهد رسید.

سعد الجبری مشاور پیشین محمد بن نایف ولیعهد سابق عربستان است که در سال 2017 از سمت خود برکنار و محمد بن سلمان ولیعهد کنونی به جای وی منسوب شد. الجبری نزدیکترین مشاوران محمد بن نایف بوده و به دلیل اینکه سال‌های طولانی در کنار محمد بن نایف در دستگاه امنیتی عربستان بوده است، اسرار زیادی از حکومت عربستان وخاندان آل سعود در اختیار دارد. وی بعد از تلاش‌های محمد بن سلمان برای حذف بن نایف و نزدیکان وی به کانادا رفت و از این کشور تابعیت گرفت.

محمد بن نایف به دلیل محبوبیت در خاندان حاکم و همچنین مقبولیت در بین محتدان غربی عربستان، یکی از رقبای مهم محمد بن سلمان برای پادشاهی آینده عربستان است و بر اساس اخبار منتشر شده از سوی منابع غربی وی اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان