روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تلاش لشکر توئیتری عربستان برای انتشار اطلاعات انحرافی درباره انفجار بیروت

خبرگزاری فارس: یک رسانه آمریکایی نوشته به فاصله کوتاهی بعد از انفجار روز سه‌شنبه در بندر بیروت که به کشته شدن دست‌کم 137 نفر منجر شد حساب‌های کاربری مرتبط با عربستان سعودی انتشار اطلاعاتی برای متهم کردن حزب‌الله لبنان به دست داشتن در این انفجار را آغاز کرده‌اند.

ظرف 24 ساعت هشتگ «#امونیا_حزب_الله_تحرق_بیروت» (آمونیاک حزب‌الله بیروت را به آتش کشید) به ترند تبدیل شد. دیلی‌بیست نوشته این اتفاق در شرایطی رخ داد که مقام‌های حزب‌الله لبنان هر گونه دخالت در این حادثه را رد کرده‌اند.

دیلی‌بیست نوشته منابع اطلاعاتی می‌گویند این اطلاعات انحرافی توسط چهار حساب کاربری وابسته به عربستان سعودی تولید می‌شوند که در سال‌های گذشته نقش فعالی در راه‌اندازی عملیات‌های رسانه‌ای برای انتشار اطلاعات نادرست در جهت ضربه زدن به منافع ایران داشته‌اند.

«مارک اونز جونز»، نویسنده و دانشیار مطالعات خاورمیانه در دانشگاه «حمد بن خلیفه» در قطر در گفت‌وگو با دیلی‌بیست گفته که این اطلاعات نادرست عمدتاً از سوی گروهی از کاربران بانفوذ هدایت می‌شوند که حساب‌های کاربری آنها به تأیید توئیتر رسیده است.

این استاد دانشگاه گفته ظرف 48 ساعتی که از انفجار بیروت می‌گذرد، او 14000 پیام که از سوی 9870 حساب کاربری منتشر شده‌اند را شناسایی کرده است.

این استاد دانشگاه در توئیتر خود هم عکس زیر را منتشر کرده و نوشته دو کاربری که بیشترین نقش را در انتشار این پیام‌ها داشته‌اند عبارتند از: @monther72 و @5a1di.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان