روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سرهنگ نجفی خبر داد؛

آدم ربایی در پوشش مسافرکش/ ۴ متهم دستگیر شدند

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۴ سارق مسافرکش نما با ۲۰ فقره سرقت خبر داد.

آدم ربایی در پوشش مسافرکش/ 4 متهم دستگیر شدند

آدم ربایی در پوشش مسافرکش/ چهار متهم دستگیر شدند

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران گفت: اوایل بهمن ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع آدم ربایی و سرقت بعنف توسط سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید 111 (هاچ بک) سفید رنگ تحت عنوان مسافرکش از شعبه هفتم دادسرای ناحیه 27 امور جنایی تهران به پلیس آگاهی ارجاع و برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم قرار گرفت.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران عنوان داشت: در گام نخست تحقیقات پلیسی شاکی اظهار داشت، دوم بهمن ساعت 19:00 در میدان جمهوری به مقصد پاسگاه نعمت آباد سوار یک دستگاه خودروی پراید با 3 سرنشین شدم. در اتوبان نواب سرنشینان خودرو با تهدید سلاح سرد و اسپری اشک آور و انحراف از مسیر، مرا به بیابان‌های اطراف اتوبان آزادگان منتقل کردند و پس از سرقت وجوه نقد، گوشی‌های تلفن همراه، ساعت مچی و تمامی اموال با ارزش، من را در همان محدوده پیاده کردند و از محل گریختند.

این مقام انتظامی گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی، مسیر حرکت خودرو با راهنمایی شاکی شناسایی، اما متأسفانه در تحقیقات میدانی به علت شب بودن زمان حادثه، تصویر واضحی از خودرو و سارقان به دست نیامد.

وی تصریح کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اداره پنجم به دست آوردند سارقان چندین مرتبه دیگر با همین شیوه، اموال شهروندان را سرقت و از محل گریخته‌اند که با رسیدگی توأمان و تجمیع سرنخ‌ها، در این مرحله نیز متأسفانه هیچ توفیقی در شناسایی سارقان حاصل نشد.

این مقام پلیسی تصریح کرد: با فرا رسیدن سال نو و مأموریت‌های خاص پلیس آگاهی در ایام تعطیلات و گشت‌های نوروزی و سرکشی از پارکینگ‌های سطح شهر تهران، افسر پرونده که به عنوان نیروی کمکی در گشت حضور داشته متوجه توقیف یک دستگاه خودروی پراید 111 با شیشه‌های دودی و رینگ اسپرت شده در یکی از پارکینگ‌ها می‌شود که شباهت‌های زیادی به مشخصات خودروی تحت تعقیبش دارد و در ادامه به دست می‌آورد که خودروی مشکوک دارای سابقه تحت تعقیب از سوی پلیس آگاهی اسلامشهر است که در یازدهم فروردین ماه توسط عوامل کلانتری 161 خودرو توقیف و 4 سرنشین آن روانه زندان شده‌اند.

معاون مبارزه با سرقت‌های پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه در تماس با زندان مشخص شد متهمان آزاد شده‌اند، افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی هفدهم تیرماه مخفیگاه یکی از سارقان در شهرستان بهارستان شناسایی و بدین ترتیب اولین متهم پرونده با هماهنگی‌های قضایی در مخفیگاهش دستگیر شد و کارآگاهان موفق شدند سه سارق دیگر را نیز در سی ام تیر ماه دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی انتقال دهند.

سرهنگ نجفی با اشاره به اینکه متهمان به 20 فقره سرقت به همین شیوه در تهران و اسلامشهر اعتراف کرده‌اند، افزود: متهمان با دستور بازپرس دادسرای ناحیه 27 برای کشف سایر سرقت‌های احتمالی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی قرار دارند و شهروندانی که به این شیوه از آن‌ها سرقت شده است می‌توانند برای شناسایی متهمان و طرح شکایت به این اداره مراجعه کنند.


بیشتر بخوانید


نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان