روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

باارزش‌ترین خودروسازان جهان را بشناسید/ سبقت تسلا از غول خودروسازی تویوتا

اقتصاد نیوز : با وجود بحران شیوع ویروس کرونا، ارزش بازار شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا در ماه آگوست باز هم افزایش یافت و با رسیدن به قیمت کل ۲۷۸میلیارد دلار، همچنان در جایگاه نخست باارزش‌ترین خودروسازان جهان قرار دارد.

باارزش‌ترین خودروسازان جهان را بشناسید/ سبقت تسلا از غول خودروسازی تویوتا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اقتصاد آنلاین ، ارزش بازار خودروسازی الکتریکی تسلا در ماه آگوست به بیش از 270میلیارد دلار رسید و با کسب بیش از 70میلیارد دلار ارزش بیشتر در مقایسه با برترین خودروسازی جهان، تویوتا، به باارزش‌ترین خودروسازی جهان تبدیل شد.

گفتنی است که تسلا در اوایل سال جاری، از خودروسازی ژاپنی تویوتا که در طول بیماری همه‌گیر، ارزش بازار خود را در کانال 200میلیارد دلار ثابت نگاه داشته، پیشی گرفت.

دوبرابری ارزش سهام تسلا در سه ماه

در ابتدای سال، تسلا افزایشی نجومی در ارزش‌گذاری بازار داشته و ارزش سهام آن در طول سه ماهه نخست بیش از دو برابر شده است.

این رشد ناگهانی به دلیل سود سه ماهه سوم تسلا از سال گذشته و همچنین کارخانه‌های جدید در حال احداث و تحویل سریع خودرو به مشتریان بوده است.  تسلا همچنین این گروه را در زمینه تولید خودروهای الکتریکی، زیرساخت‌ها و بازاریابی به خوبی رهبری کرده؛ بازار رو به رشدی که همه تولیدکنندگان خودرو به دنبال دستیابی هرچه سریع‌تر به آن هستند.

ایلان ماسک تسلا

با این وجود، شرکت منحصر به فرد ایلان ماسک، هنوز هم بسیاری از تحلیلگران را به حیرت می‌اندازد و سبب بهت بسیاری از افراد شده که چرا این شرکت همچنان به افزایش ارزش خود ادامه می‌دهد.

شایان ذکر است که دومین تولیدکننده خودرو ایالات متحده در ارزش بازار، جنرال موتورز است و به دنبال آن نیز خودروسازان دیگر مانند فورد و فیات کرایسلر قرار دارند. با این وجود، در حالی که تسلا و تویوتا ضررهای متحمل شده از زمان آغاز بحران کرونا را جبران کرده‌اند، هنوز 20 تا 30میلیارد دلار از ارزش بازار خود در ابتدای سال فاصله دارند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان