روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

چین تحریم‌های جدید آمریکا را مضحک خواند

خبرگزاری فارس: چین امروز شنبه تحریم‌های آمریکا علیه مقامات چین و هنگ کنگ را محکوم کرد و آن‌ها را «مضحک» خواند.

به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز»، واشنگتن روز جمعه گروهی از مقامات چینی و هنگ‌کنگی از جمله «کری لام» فرماندار هنگ‌کنگ را تحریم کرد. وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد دارایی‌های کری لام و 10 مقام ارشد دیگر از جمله رئیس دفتر ارتباطات پکن در هنگ‌کنگ را مسدود می‌کند.

این اقدام بعد از آن انجام شد که دولت ترامپ غول‌های اینترنتی چینی «تیک تاک» و «وی‌چت» را مجبور کرد به فعالیت‌هایشان در آمریکا پایان دهند.

دفتر ارتباطات پکن در هنگ‌کنگ در بیانیه‌ای اعلام کرد: اهداف بیمارگونه سیاستمداران ایالات متحده در حمایت از کسانی که ضد چین هستند و در هنگ‌کنگ اغتشاش می‌کنند به طور کامل آشکار شده است. اقدامات دلقک‌وار آن‌ها واقعاً مسخره است.

«لو هیونینگ» رئیس دفتر ارتباطات در بیانیه‌ای کوتاه از قرار گرفتن در فهرست سیاه آمریکا استقبال کرد و گفت: «من کاری را کردم که باید برای کشور و هنگ‌کنگ انجام می‌دادم.» وی همچنین تاکید کرد که دارایی خارجی ندارد.

کری لام هم پیش از این در واکنش به این تحریم‌ها گفت: «من هیچ‌گونه دارایی در آمریکا ندارم و معمولاً به آمریکا سفر نمی‌کنم. اگر آن‌ها از دادن ویزا به من امتناع کنند، نتیجه‌اش همین است که به آمریکا نمی‌روم».

سال جاری در پی مطرح شدن قانون استرداد مجرمان به سرزمین اصلی، مخالفان دولت هنگ‌کنگ با تحریک دولت‌های غربی دست به تظاهرات گسترده زدند. رفته رفته این اعتراضات به تخریب اموال عمومی و حمله به نیرو‌های پلیس کشیده شد.

قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ چند هفته پیش توسط کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین به تصویب رسید و اجرایی شد. بر اساس آن، پکن می‌تواند با اعمال این قانون جرائم مربوط به ایجاد جدایی، براندازی، تروریسم و تبانی با نیرو‌های خارجی را مجازات کند که این مجازات می‌تواند حکم زندان ابد نیز باشد.

اتحادیه اروپا با تحریم دولت محلی هنگ‌کنگ مدعی شده این قانون یک نگرانی جدی بوده و حقوق مربوط به آزادی هنگ‌کنگ را از بین می‌برد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان