روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

اعلام آمادگی ترامپ برای کمک به تحقیقات در مورد انفجار بیروت

رئیس جمهور آمریکا از آمادگی واشنگتن برای کمک به تحقیقات در خصوص بررسی دلایل انفجار بیروت خبر داد.

اعلام آمادگی ترامپ برای کمک به تحقیقات در مورد انفجار بیروت

به گزارش اسپوتنیک، بنا به اعلام جاد دیر، یکی از سخنگوهای کاخ سفید امروز یکشنبه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نشست بین المللی در مورد لبنان، آمادگی واشنگتن برای کمک به تحقیقات در خصوص بررسی دلایل انفجار بیروت را اعلام کرده است.

در بیانیه این سخنگوی کاخ سفید آمده است: "رئیس جمهور (آمریکا) از دولت لبنان خواستار تحقیقات کامل و شفاف است، که آمریکا نیز آماده مساعدت در این امر است."

لازم به ذکر است که امروز به ابتکار و پیشنهاد فرانسه یک کنفرانس به صورت ویدئویی تشکیل گردید که هدف آن دریافت و جمع آوری کمک به لبنان پس از وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت بود.

لازم به ذکر است، چند روز پیش انفجاری مهیب در بندر بیروت رخ داد. طبق اظهارات مقامات این کشور، 2 هزار و 750 تن نیترات آمونیوم طولانی مدت بدون تمهیدات ایمنی در بندر بیروت نگه داشته شده و دلیل انفجار نیز همین امر بوده است. به گفته استاندار این شهر، نیمی از ساختمان های این شهر آسیب دیده و به دلیل تعداد زیاد مجروحین ظرفیت بیمارستان های این شهر تکمیل شده است. لبنان در پی این حادثه عزای عمومی سه روزه و در بیروت به مدت دو هفته وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

پس از ان نیز موج اعتراضات و تظاهرات های گسترده در شهر بیروت به راه افتاد، که در نتیجه ی آن شماری زیادی نیز مجروح شدند. تظاهرات کنندگان به ساختمان های دولتی حمله ور شدند و برخی از ساختمان ها را به آتش کشیدند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان