روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

واکنش روسیه به جوسازی رسانه‌های غربی درباره واکسن کرونا

خبرگزاری مهر: به نقل از سی جی تی ان، واکسن‌های یادشده توسط مؤسسه تحقیقاتی گاملیای روسیه تولید شده‌اند. جوسازی رسانه‌های غربی بر علیه واکسن کرونای روسیه باعث شده میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه ادعا‌ها در مورد غیرقابل اعتماد بودن واکسن تولیدی این کشور را بی اساس توصیف کند.

وی در گفتگو با رسانه‌های محلی در این مورد گفته است: همکاران غربی ما با توجه به قابلیت رقابتی واکسن روسی تلاش می‌کنند دیدگاه‌هایی را مطرح کنند که از نظر ما کاملاً غیرمنصفانه است. این واکسن بر مبنای مطالعات علمی تولید شده و دیگر کشور‌ها نیز با مطالعات مشابه در حال آزمایش واکسن‌های خود هستند.

در عین حال سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در روز سه شنبه از تماس نزدیک با روسیه برای ارزیابی کیفی واکسن تولیدی این کشور خبر داد. به گفته وی از این طریق میزان امنیت و کارآیی واکسن یادشده با انجام آزمایش‌هایی مشخص می‌شود و این کار در مورد همه واکسن‌ها صورت می‌گیرد.

تارک جاسارویچ در این مورد گفته است: هر کشوری دارای نهاد قانونگذاری ملی برای تأیید استفاده از دارو‌های مختلف در خاک خود است و سازندگان این دارو‌ها از سازمان بهداشت جهانی نیز درخواست صدور تائیدیه می‌کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان