روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

هیت تریسینگ، ارزان ترین راه برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها

کابل های حرارتی heat trace که به الکتریکال هیت تریسینگ نیز معروف هستند، بر روی تجهیزات در فرایندهای مختلف از جمله لوله ها، مخازن، تانک ها، کف خانه ها، رمپ پارکینگ ها و سایر تجهیزات قرار گرفته و سپس با اتصال به جریان الکتریکی و با اعمال تنظیمات مشخص، فعال و گرمایش مورد نظر برای تجهیزات مورد نظر را فراهم می آورند.

کابل های حرارتی یا سیستم هیت تریسینگ

در صنایع کوچک و بزرگ، از خانه ها و هتل ها گرفته تا کارگاه ها و کارخانه ها، فرآیندهایی در حال انجام هستند که نیازمند حفظ دمای مواد و تجهیزات مورد استفاده می باشند. گاه این نیاز جلوگیری از یخ زدگی، گاه نگه داری در دمای اولیه و گاهی در محیط های مسکونی برای ایجاد فضای دمایی مطلوب و مناسب است. در منازل لازم است که در فصل سرما، سیستم گرمایشی مناسبی وجود داشته باشد تا با ایجاد و حفظ یک دمای معین، به سلامتی و آسایش افراد کمک کند. در کارگاه ها و کارخانجات و صنایع تولیدی نیز به منظور دستیابی به نتیجه مطلوب، لازم است فرآیندها در محدوده دمایی خاصی انجام شوند و به نوعی دمای برخی تجهیزات در بازه معینی حفظ شده و یا از یخ زدگی مواد و ژله ای شدن آن ها جلوگیری گردد. برای این منظور در طول قرون مختلف از روش های گرمایشی مختلفی بهره گیری شده است؛ اما مسئله مهم برای صاحبان صنایع و نیز منازل مسکونی، استفاده از سیستمی است که علاوه بر تولید گرمایش مطلوب، ایمن و مقرون به صرفه نیز باشد. سیستم هیت تریسینگ، یا همان سیستم کابل های حرارتی، روشی است که امروزه دنیا به آن روی آورده است. سیستم heat trace با توجه به پیشرفت هایی که در سال های اخیر در آن رخ داده است، تمامی ویژگی های یک سیستم گرمایشی مناسب را دارد.

کابل حرارتی یا هیت تریس

کابل حرارتی یا هیت تریس

ساختار کلی عملکرد هیت تریسینگ

کابل های حرارتی heat trace که به الکتریکال هیت تریسینگ نیز معروفند، در سطوح صنعتی بر روی خطوط فرآیندی ، تانک ها و سایر تجهیزات حساس به دما با آرایشی که در طراحی مشخص می شود ، قرار گرفته، عایق کاری شده و سپس با اتصال به جریان الکتریکی و با اعمال تنظیمات مشخص، فعال شده و گرمایش مورد نظر برای خطوط لوله ها، مخازن، تانک ها و سایر تجهیزات صنایع مختلف را فراهم می کنند. علاوه بر کاربردهای صنعتی ذکر شده، از این سیستم ها به منظور گرمایش از کف در فصول سرد سال ، گرمایش رمپ پارکینگ ها در بارش برف  و مواردی مشابه، در ساختمان های مسکونی و اداری نیز بهره گیری می شود.

به طور کلی می توان گفت که کابل های حرارتی برخلاف کابل های قدرت، مخابراتی، کنترلی و ... که وظایف انتقال جریان، سیگنال ها و دیتاها را دارند. برای تولید گرما ساخته شده اند. به عبارت ساده تر این کابل ها با تولید گرما و نصب به طور مستقیم بر روی سطوح و تجهیزات، در معمول موارد هدر رفت گرمایی حاصل از تماس سیستم با محیط بیرون را جبران و در برخی موارد نیز با تولید گرمای بیشتر از میزان هدر رفت، دمای تجهیز را از حد اولیه نیز بالاتر برده و به سیستم گرما تزریق می کنند.

 برای بازدهی بالاتر سیستم هیت تریس در محیط های صنعتی، معمولا دور کابل های حرارتی و تجهیزات پس از هیت تریسینگ عایق کاری شده (پشم سنگ ، الاستومری و ... ) و روی پوشش عایقی نیز با لایه ای نازک از جنس آلومینیوم به اسم کلدینگ پوشیده خواهد شد. کلدینگ علاوه بر جنبه زیبایی، در واقع لایه ای برای محافظت از عایق در برابر رطوبت، گرد و خاک و خطرات فیزیکی می باشد.

ساختار هیت تریسساختار و عملکرد سیستم هیت تریسینگ

مبین صنعت راستین؛ نماد اعتماد و خودباوری

مبین صنعت راستین، شرکتی فعال، معتبر و باسابقه در عرصه طراحی و اجرای انواع پروژه های پیمانکاری در کشور می باشد. طراحی و اجرای سیستم های هیت تریسینگ یکی از مهم ترین و تخصصی ترین حوزه های فعالیت مبین صنعت است. اجرای تعداد زیادی از بزرگ ترین پروژه های heat tracing در کشور، نشان از اعتماد به تجربه و حسن سابقه متخصصان این شرکت دارد. در این میان، مبین صنعت راستین، شعار اعتماد و خودباوری را برگزیده است تا نشان دهد، خودباوری و اعتماد به توان جسم و اندیشه جوانان این مرز و بوم همراه با چاشنی تلاش و همت، نتیجه ای جز پیروزی، سربلندی و افتخار نخواهد داشت. مبین صنعت راستین، با تعدادی از معتبرترین و برترین شرکت های تولیدکننده سیستم های هیت تریس در دنیا نظیر شرکت  raychem، thermon و ... همکاری داشته و به وسیله کادر متخصص خود در این زمینه، آمادگی کامل در حوزه های طراحی سیستم هیت تریسینگ، تامین کامل متریال و اجرای انواع سیستم های هیت تریسینگ را دارا می باشد. با مراجعه به وب‌سایت رسمی این شرکت به نشانی www.mobinsanatrastin.com می توانید با تمامی ابعاد و فعالیت های آن آشنا شده و راه های ارتباطی با کارشناسان مبین صنعت راستین را دریافت نمایید.

مبین صنعت راستینمبین صنعت راستین و اجرای انواع پروژه های پیمانکاری صنعتی

RAYCHEM؛ از برترین تولیدکنندگان صنایع هیت تریسینگ در دنیا

همانطور که پیشتر عنوان شد شرکت مبین صنعت راستین با برخی از برترین تولیدکنندگان تجهیزات و سیستم های کابل حرارتی در دنیا همکاری دارد و در اجرای پروژه های خود از باکیفیت ترین محصولات این شرکت ها بهره گیری می کند. شرکت raychem که در فارسی رِی کِم تلفظ می شود، در سال 1957 در کالیفرنیای آمریکا تأسیس شد. این شرکت امروزه به یکی از معتبرترین شرکت های تولیدکننده تجهیزات سیستم هیت تریسینگ تبدیل شده است. این شرکت در ساخت محصولاتی همچون کابل های هیت تریس توان ثابت و کابل های حرارتی توان متغیر، کابل MI معدنی، ترموستات، باکس سه راهی، کانکشن و سایر تجهیزات مربوط به حوزه هیت تریسینگ و تجهیزات حرارتی سرآمد است. محصولات این شرکت در بخش هیت تریسینگ با نام تجاری nvent در بازارهای جهانی شناخته و عرضه می شوند.

شرکت ری چم

هیت تریسینگ و مزایای این سیستم در پروژه های صنعتی، تجاری و مسکونی

برتری کابل های حرارتی و سیستم های heat tracing در پروژه های مسکونی، صنایع مختلف نظیر نفت و گاز و پتروشیمی، پالایشگاه ها، تصفیه خانه های آب و فاضلاب، هتل ها، نیروگاه ها، بیمارستان ها و ... نسبت به سایر سیستم ها و روش های سنتی، ثابت شده است. از کاربرد های سیستم هیت تریس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ممانعت از یخ زدگی و ترکیدن لوله ها و مخازن
  • نگه داری لوله های آب، اسید و ... در دمایی ثابت در یک طول مشخص
  • گرمایش بخش های مختلف ساختمان ها نظیر کف خانه، حمام، دستشویی و ...
  • گرمایش رمپ پارکینگ ها در هنگام بارش برف
  • گرمایش سطح پشت بام منازل مسکونی و اداری (روف گاردن و گاتر دور بام و شیروانی)
  • گرمایش مخزن ها و تانک های سوختی
  • پیشگیری از تشکیل رطوبت، ممانعت از انجماد سیالات در فرآیندهای واحدهای تولیدی
  • پیشگیری از یخ زدگی باند فرودگاه ها و ...

با استفاده از سیستم heat tracing می توانید به بهترین شکل از تجهیزات و مواد مورد استفاده در پروسه های مختلف کارگاه و واحدهای تولیدی یا ساختمان های مسکونی خود محافظت کنید و با صرفه جویی در مصرف انرژی، تصمیم عاقلانه ای در محافظت از منابع سرزمینی خود بگیرید؛ این یعنی یک تیر و دو نشان! شرکت مبین صنعت راستین این وعده را به مشتریان خود می دهد که با تدارک به موقع بهترین و به روزترین محصولات و تجهیزات سیستم هیت تریسینگ، در اجرای شکیل ترین و به صرفه ترین سیستم های گرمایشی برای کارفرمایان محترم، نهایت تلاش خود را به کار بندد.

پروژه هیت تریسینگ ذوب خاتون آباد

پروژه هیت تریسینگ ذوب خاتون آباد

هیت تریسینگ؛ از طراحی تا نصب

مبین صنعت راستین افتخار این را دارد که از صفر تا صد کار همراه کارفرمایان گرامی باشد. متخصصان کارآزموده بخش طراحی پروژه های هیت تریسینگ در این شرکت با ارزیابی اولیه محیط کاری، سعی می کنند مناسب ترین و اقتصادی ترین سیستم را با در نظر گرفتن بازدهی مطلوب و عمر بالای سیستم و تجهیزات، طراحی کنند. پس از آن پروژه برای اجرا به دست پرسنل نصب سیستم سپرده می شود که با مهارت و تجربه کارشناسان این بخش، سیستم با استفاده از محصولات شرکت های معتبری نظیر raychem ، Eltherm ، Devi و ... به خوبی و مطابق با استانداردهای در نظر گرفته شده در طراحی، نصب و اجرا می گردد. در نهایت با اجرای عایقکاری و کلدینگ در محیط های صنعتی، بازدهی فرایند به میزان از پیش طراحی شده در مدارک خواهد رسید. این شرکت مهم ترین وظیفه پس از نصب را خدمات پس از اجرا می داند؛ از این رو اتمام اجرای پروژه های heat tracing، اتمام همکاری با مبین صنعت نخواهد بود، بلکه حین استفاده و بهره برداری از سیستم، می توانید از راهنمایی و خدمات کارشناسان مبین صنعت راستین بهره مند شوید.

طراحی سیستم کابل حرارتی

طراحی سیستم کابل حرارتی

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان