روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی درباره تقاضای جهانی نفت در ماه‌های آینده

اقتصادنیوز: «آژانس بین‌المللی انرژی» (IEA) اعلام کرد که با شیوع ویروس کرونا در بسیاری از بخش‌های دنیا و افزایش دورکاری، تقاضای جهانی نفت در ماه‌های آینده کاهش خواهد یافت.

پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی درباره تقاضای جهانی نفت در ماه‌های آینده

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، این آژانس سه‌شنبه در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: جبران کامل کاهش رشد اقتصادی ماه‌ها زمان نیاز دارد. این در حالی است که احتمال می‌رود برخی بخش‌ها مانند هوانوردی حتی تا سال آینده نیز نتوانند به مرحله پیش از شیوع کرونا بازگردند.

 

این نهاد مستقر در فرانسه پیش‌بینی کرد که تا پایان 2020 تقاضای روزانه نفت به طور میانگین 200 هزار بشکه کاهش می‌یابد و به 91.7 میلیون بشکه در روز می‌رسد.
آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد که موج دوم کرونا ممکن است باعث شود که دولت‌ها محدودیت‌ها را بازگردانند و در نهایت دورکاری موجب شود که تقاضای سوخت کاهش پیدا کند.
این آژانس، تاثیر محدودیت‌های ضدکرونایی بر کاهش حمل و نقل، افزایش دورکاری و بحران اقتصادی ناشی از شیوع این ویروس را از عوامل اصلی کاهش نقاضای جهانی برای نفت معرفی کرده است.
در همین حال، اوپک نیز روز دوشنبه در گزارشی پیش‌بینی کرد که تقاضای جهانی نفت در سال 2020 از 9.5 میلیون بشکه به 90.2 میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند.
اوپک و آژانس بین‌المللی انرژی مشخصا به کاهش تقاضای نفت در هند اشاره کردند اما آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تقاضای چین افزایش پیدا کرده که این امر ناشی از بازگشت اقتصاد این کشور به مدار رشد است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان