روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

واکنش رئیس قوه قضائیه به یا‌وه‌گویی ترامپ

خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل تصریح کرد: انسجام مردم و مسئولان ضرورت توسعه یافتگی است و برای دست یابی به توفیق در بخش های مختلف باید از هرگونه تعارض پرهیز کرد.

رئیسی اظهار کرد: در استان اردبیل انسجام خوبی برای پیگیری مسائل وجود دارد بیانگر توسعه یافتگی است و بی شک ثمرات آن نیز قابل مشاهده است.

وی با اشاره به انعکاس مشکلات متعدد در حوزه مسکن و اقتصاد افزود: به عنوان مثال برای حل مشکلات مسکن تعاونی های می توانند موثر باشند اما تخلف تعاونی‌ها قابل قبول نیست.

وی افزود: هرچند اصل 44 یکی از قوانین و سیاست های کارآمد است اما بعد از واگذاری به بخش خصوصی باید بتوانیم حمایت و صیانت کنیم. لاجرم باید خصوصی‌سازی دنبال شود اما به شکل منضبط.

رئیسی گفت: اگر قانون دقیقا رعایت شود، بخش خصوصی هم تحت حمایت دولت باشد، نظارت ها به شکل مطلوب انجام می‌شود.

به گفته رئیسی تبیین و شفاف سازی شعار نیست و لازم است گره‌های ذهنی مردم را باز کند. خیلی از مسائل نیازمند راهکاری پیچیده نیست. به عنوان مثال کارخانه نساجی اردبیل درست نیست که 9 سال خاک روی چرخ های آن بنشیند و ما شاهد تعطیلی بخش عظیمی از تولید باشیم.

وی افزود: اینکه گرهی وجود دارد و نشود کاری انجام داد متفاوت از شرایطی است که فقط با یک پیگیری بتوان یک واحد تولیدی را به تولید بازگرداند و اینکار تنها توسط مدیران جهادی امکان پذیر است.

رئیس قوه قضاییه به موفقیت های کشور و دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بسیاری از فتوحات و موفقیت ها در سایه اقدام جهادی و برنامه ریزی دقیق انجام می‌شود و همان اندیشه باید امروز از سوی کارکنان دنبال شود.

رئیسی ابراز امیدواری کرد در ماه های پایانی دولت بسیاری از کارهای ناقص به نتیجه برسد و مشکلاتی که به سادگی قابل حل است، حل و فصل شود.

وی افزود: هر جا سخن از رشادت و ایستادگی بوده مردم پای کار بودند و امروز وظیفه مسئولان رسیدگی به مشکلات مردم و خدمت گذاری به مردم است.

رئیس قوه قضاییه گفت: اینکه تبسمی بر لبان یک جوان یا یک پیرمرد و پیرزن بنشیند قابل ستایش است و مسئولیت ما خدمت رسانی به مردم است.

رئیسی معتقد است بسیاری از مشکلات بدون ارجاع به دستگاه قضا قابل حل است و رفع کردن موانع گاها به هماهنگی چند مدیر و دستگاه اجرایی نیازمند است. پرونده‌های متعددی را به این شکل می‌بینیم که به سادگی به دست خود مدیران قابل حل است.

وی اظهار کرد: دغدغه نسبت به وضعیت اقتصادی و فضای مجازی تنها با مدیریت دستگاه های مربوطه امکان پذیر است. مدیریت بر بازار و رفع دغدغه مردم با نوع نظارت ها امکان پذیر است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه سهمی از حل مشکلات به برنامه و راهبرد مرتبط است، اضافه کرد: اما سهمی بالای 70 درصد در دست مدیران است. بارها دیده شده مدیر توانمند اقداماتی قابل توجه را عملیاتی کرده و گرهی را باز کرده است.

به گفته رئیسی هر چند تولید به تسهیلات نیاز دارد، اما باید استفاده بهینه از امکانات و تسهیلات مدنظر قرار گیرد. افزایش بهره‌وری از نیروی انسانی و ظرفیت‌های موجود مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مداخله نهادها در حل و فصل مشکلات متعدد در کشور اضافه کرد: به امر رهبری مشارکت مردم در انقلاب و سپس جنگ تحمیلی قابل توجه است و این روند باید الگوی امروز باشد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه بسیاری از امور و مسائل در خود استان ها قابل حل است، اضافه کرد: کارهایی در استان ها باید به سامان برسد و خود استان‌ها بدون نیاز به مراجعه به مرکز می توانند کارهای خوبی انجام دهند.

رئیسی با بیان اینکه امروز در مواجه با دشمنان هستیم، افزود: دشمن با کانال ها و زبان های مختلف تشویش اذهان عمومی می کند. ما با دشمنی مانند آمریکا مواجهیم که در سازمان ملل به ترور سردار قاسم سلیمانی اعتراف می کند.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: از دبیرکل سازمان ملل انتظار داشتیم اجازه ندهد رئیس جمهور تروریست آمریکا، سازمان ملل را با دفترکار خودش و کاخ سفید اشتباه بگیرد و علیه حاج قاسم سلیمانی، قهرمان مبارزه با تروریسم، یاوه‌گویی کند.

وی بیان داشت: این بی‌کفایتی قابل قبول نیست آن هم ترور فردی که خود نماد مبارزه با تروریسم است. انتظار ما از مجامع بین‌المللی هم پیگیری این موضوع است و ماهم از طریق مجامع مختلف پرونده سردار سلیمانی را پیگیری می کنیم.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دشمن نمی خواهد کشور در حوزه های مختلف استقلال داشته باشد، اظهار داشت: تلاش تمامی نهادها باید حفظ این استقلال، قانون مداری و صیانت از کشور است.

رئیسی با بیان اینکه نبود سلامت در هیچ یک از حوزه های کشور قابل تحمل نیست، اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا سلامت در تمامی حوزه ها برقرار شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر