روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

هشدار لاوروف و ظریف در مسکو به بیانیه ضد ایرانی آمریکا

خبرگزاری فارس: «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت، مسکو و تهران، تلاش آمریکا برای اعمال محدودیت دائم تسلیحاتی علیه ایران را مردود می‌دانند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، لاوروف در نشست خبری مشترک با «جواد ظریف» همتای ایرانی خود گفت: «مسکو و تهران، همانند تمام جامعه بین‌الملل صراحتاً جاه‌طلبی‌های آمریکا در اعمال محدودیت دائم تسلیحاتی را مردود می‌دانند».

وی افزود: «بیانیه آمریکا را شنیدیم که برخلاف خواسته تمام جامعه جهانی قصد دارد تحریم‌ها علیه ایران را بر اساس خواب و خیال‌های واشنگتن برگرداند. این تلاش‌های غیرقانونی به سرانجام نخواهند رسید».

مسئول دستگاه دیپلماسی روسیه گفت، با وجود تهدیدات واشنگتن، به همکاری اقتصادی از جمله در زمینه انرژی هسته‌ای، حمل‌ونقل و همکاری‌های صنعتی با ایران ادامه خواهد داد.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: «بارها موضع خود را درخصوص مسئله برجام اعلام کرده‌ایم. تلاش کردیم آمریکا را متقاعد کنیم از قوانین بین‌المللی تبعیت کند و اکنون اروپایی‌ها نیز همین تلاش را دارند».

دیپلمات ارشد روسیه گفت: «روسیه و ایران درک روشنی از چگونگی پیشبرد طرح‌های مشترک و اجرای برجام دارند. ».

لاوروف همچنین تأکید کرد: «هرگونه تلاش عوامل خارجی برای حضور در سوریه بدون تأیید و اجازه دولت و مقامات این کشور، نقض قوانین بین‌المللی است».

این مقام روس در ادامه گفت: «جهت حل‌وفصل مسئله سوریه و نقش ترکیه در آن، در راستای روند آستانه و از طریق سیاسی گام برمی‌داریم».

در حال تکمیل..

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر