روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سیستم عامل iOS ۱۴ آیفون هک شد

هکر‌های خاطرنشان کردند که برای هک گوشی‌های هوشمند اپل با تراشه A۱۱ که شامل آیفون ۸، ۸ پلاس و X. هستند نیز کار خواهند کرد، اما خاطرنشان کردند که به زمان بیشتری برای دور زدن مسیستم حافظت از دستگاه‌های مدرن‌تر اپل نیاز دارند.

سیستم عامل iOS 14  آیفون هک شد
 
هکر‌ها در کمتر از یک هفته پس از رونمایی از سیستم عامل iOS 14 موفق به قفل شکنی این سیستم عامل شده و آنرا هک کردند.این مطلب وب سایت پروژه checkra1n بیان شده است.

علاقه‌مندان به هکی آیفون از انتشار نسخه جدید یک سیستم عامل ویژه به نام checkm8 امکان پذیر است؛ که امکان هک کردن سیستم عامل iOS 14 را در دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده Apple A9 به وجود می‌آورد.
 
منظور تلفن‌های هوشمند آیفون 6s، 6s پلاس و SE، آیپد نسل پنجم، آیپد ایر 2، آیپد مینی 4، آیپد پرو نسل اول و اپل تی وی 4 و 4 K. است که دارای چنین پردازنده‌ای هستند. شرکت کنندگان در پروژه قول دادند در آینده نزدیک آیفون‌های 7 و 7 پلاس را نیز هک کنند.
 
هکر‌های خاطرنشان کردند که برای هک گوشی‌های هوشمند اپل با تراشه A11 که شامل آیفون 8، 8 پلاس و X. هستند نیز کار خواهند کرد، اما خاطرنشان کردند که به زمان بیشتری برای دور زدن مسیستم حافظت از دستگاه‌های مدرن‌تر اپل نیاز دارند.

نسخه جدید سیستم عامل آیفون از 16 سپتامبر در دسترس کاربران قرار گرفت. IOS 14، 22 ژوئن در برنامه‌ای تحت عنوان WWDC رونمایی شد، پشتیبانی از ابزارک‌ها، صفحه کوچکتر تماس، عملکرد برگشت لمسی برای کنترل دستگاه و تنظیمات جدید امنیت و حریم خصوصی از جمله ویژگی‌های سیستم عامل جدید آیفون است.

آی او اس 14 (iOS 14) چهاردهمین نسخه از سیستم عامل موبایل iOS است که توسط اپل ابداع شده و جانشین آی او اس 13 خواهد شد. این سیستم عامل برای آیفون و آی‌پاد تاچ استفاده خواهد شد. این نسخه در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در تاریخ 22 ژوئن 2020 اعلام شد و در تاریخ 16 سپتامبر سال 2020 (26 شهریور 1399) به طور رسمی برای عموم منتشر شد.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر