روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

واکنش حشد شعبی به اتهام‌زنی جدید آمریکا

خبرگزاری تسنیم: «کمال الحسناوی» از فرماندهان حشد شعبی در گفتگو با پایگاه خبری شفق نیوز به ادعاهای واهی «دیوید هیل» معاون وزیر خارجه آمریکا پاسخ داد. هیل مدعی شد که حشد شعبی مورد حمایت ایران مانعی در برابر ثبات عراق است.

الحسناوی تصریح کرد: حشد شعبی یک نهاد امنیتی عراقی است که از سوی هیچ طرف خارجی حمایت نمی‌شود و هرگونه حمایتی که حشد دریافت می‌‌کند صرفا از طریق دولت عراق است.

وی خاطر نشان کرد : حشد شعبی طی برهه گذشته در راستای ثبات عراق حرکت کرده و تمام نقشه‌های ایالات متحده آمریکا را خنثی کرده است، آمریکا خواهان بی ثباتی در عراق و به وجود آوردن بحران‌ها و مشکلات در تمام زمینه‌های مختلف است.

الحسناوی تصریح کرد: اتهامات بی اساس ایالات متحده آمریکا علیه حشد شعبی، چیز جدیدی نیست و هدف آن برهم زدن معادلات و تلاش برای مخدوش کردن وجهه این نیروهایی است که نقشه‌های آمریکا در عراق شکست داده است.

بر اساس این گزارش، دیوید هیل در نشست پرسش و پاسخ مجلس سنای آمریکا با طرح اتهامات بی اساس علیه حشد شعبی و متهم کردن این نیروهای مردمی به مانع تراشی در برابر ثبات عراق، آنها را به زعم خود شبه نظامیانی توصیف کرد که به عملیات ترور و خشونت طایفه‌ای و سرقت منابع دولت دست می‌زنند. هیل در تلاش برای توجیه حضور غیرقانونی نظامیان آمریکایی در عراق بر اساس مصوبه پارلمان این کشور مدعی شد که هدف از حضور نظامیان آمریکایی، مقابله با نفوذ ایران و از بین بردن گروه داعش است.

این مقام آمریکایی همچنین مدعی شد که کشورش از ملت عراق و آرزوهایش برای یک دولت دموکراتیک حمایت می‌کند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر