روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بازار خودروی جهان در دستان این ۶ خودروساز

امروزه تعداد خودروهای تولید شده در جهان بیشتر از هر موقع دیگری است به طوری که خودروسازان تنها در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۷۰ میلیون خودرو تولید کردند؛ اما کدام خودروسازان با تولید خود بازار را در دست گرفته‌اند؟

بازار خودروی جهان در دستان این 6 خودروساز

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیشروترین تولید کننده خودرو در دنیا چین است چراکه این کشور در سال 2018 توانست 28 درصد از حجم تقاضا جهانی در وسایل نقلیه موتوری را پاسخ دهد در این بین اما 86 درصد از حجم تولیدات چین برای مصرف داخلی و تنها 14 درصد باقی مانده برای تجارت خارجی است.

حجم تولیدات چین از سال 2018 به بعد در نتیجه جنگ های تجاری با آمریکا و یا شیوع ویروس کرونا کاهش چشمگیری داشته است با اینحال این کشور کماکان سردمدار تولیدکنندگان خودرو در دنیا است به طوری که این کشور با کاهش 7.7 درصدی تولید در سال 2019 توانست 25 میلیون و 721 هزار وسیله نقلیه موتوری تولید کند.

پس از چین،رقیب سرسخت آن یعنی کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد که در سال 2018 با تولید 12 میلیون وسیله نقلیه موتوری توانست 13 درصد از سهم بازار خودرو را به خود اختصاص دهد.

هر چند که تولیدات خودروهای سواری شخصی آمریکا کم تر از ژاپن و آلمان است اما حجم تولید وسایل نقلیه تجاری این کشور در نسبت با کشورهای نام برده شده 5 برابر بیشتر است و در این بین بیشترین حجم تولیدات خودرو در این کشور متعلق به کمپانی جنرال موتورز است.

این کشور با وجود کاهش تولیدات خود در سال 2019 بازهم توانست در جایگاه دوم بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان باقی بماند.

جایگاه سوم بزرگترین تولید کننده خودرو در دنیا به کشور ژاپن اختصاص دارد که در سال 2018 توانست یا تولید 9.8 میلیون دستگاه وسیله نقلیه موتوری به این جایگاه راه پیدا کند و 10 درصد از بازار تقاضا جهانی را تامین کند و در این بین کمپانی تویوتا 28 درصد حجم تولیدات این کشور را تامین می کند و این کشور نیز در سال 2019 با کاهش 8.4 درصدی تولید توانست جایگاه خود را در بین سایر کشورها حفظ کند.

آلمان چهارمین تولیدکننده بزرگ خودرو در دنیا است که در سال 2018 توانست با تولید 6 میلیون دستگاه وسیله نقلیه موتوری 22.7 درصد از حجم تقاضا در بازارهای جهانی را تامین کند و کمپانی فولکس واگن بزرگترنی تولید کننده این کشور است؛ آلمان نیز از سال 2018 تا 2019 کاهش چشمگیری در تولید خودرو را تجربه کرده است به طوری که حجم تولیدات این کشور در سال 2019 به 4.7 میلیون عدد رسید.

هند هرچند در بین کشورهای اروپایی و آمریکایی شناخته شده نیست اما در نتیجه تولید خودرو برای جمعیت بیش از یک میلیارد نفری خود توانسته است به پنجمین تولید کننده بزرگ خودرو در دنیا تبدیل شود.

این کشور با تولید 4.7 میلیون دستگاه وسیله نقلیه در سال 2018 توانست به پنجمین تولیدکننده بزرگ خودرو در دنیا تبدیل شود؛ اما تولید خودرو این کشور نیز در سال 2019 کاهش چشمگیری داشته است و به رقم 3.6 میلیون عدد رسیده است.

سرانجام ششمین تولیدکننده بزرگ خودرو در دنیا کشور کره جنوبی است که توانست در سال 2018 با تولید 4.5 میلیون دستگاه وسیله نقلیه موتوری به این جایگاه راه پیدا کند و بزرگترین تولیدکننده خودرو در این کشور نیز کمپانی هیوندای است. تولید خودرو این کشور نیز در سال 2019 کاهش چشمگیری داشته است و به 4 میلیون دستگاه رسیده است.

223227

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر