روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

پاسخ لوکاشنکو به پیشنهاد مکرون درباره کناره‌گیری از قدرت

رئیس جمهوری بلاروس به اظهارات اخیر همتای فرانسوی خود درباره کناره‌گیری از ریاست جمهوری، واکنش نشان داد.

پاسخ لوکاشنکو به پیشنهاد مکرون درباره کناره‌گیری از قدرت

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس به اظهارات اخیر امانوئل مکرون، همتای فرانسوی خود درباره کناره‌گیری از ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

رئیس جمهوری بلاروس در این راستا به مکرون یادآوری نمود که در کشور فرانسه، اعتراضات گسترده "جلیقه های زرد" علیه اصلاحات اجتماعی دولت برای چندین سال ادامه دارد و ناآرامی‌های مسلمانان در مارسی و لیون و طرفداران جنبش زندگی سیاه پوستان نیز آغاز شده‌اند. در بیانیه سرویس مطبوعاتی رئیس جمهور بلاروس آمده است: "براساس منطق خود ایشان، رئیس جمهور فرانسه نیز دو سال پیش باید کناره‌گیری می‌کرد".

در همین راستا، لوکاشنکا بار دیگر پیشنهاد واسطه گری در انتقال قدرت به مخالفان ماکرون را مطرح کرد. لوکاشنکو اظهار داشت: "به عنوان یک سیاست مدار باتجربه می‌خواهم به آقای مکرون توصیه کنم کمتر به اطراف نگاه کنند؛ به مسائل داخلی فرانسه بپردازند و حل مشکلات انباشته شده در این کشور که کم هم نیستند را آغاز کنند."

امانوئل مکرون پیشتر در اظهاراتی تحولات بلاروس را بحران قدرت دولت استبدادی خوانده و اعلام کرده بود که الکساندر لوکاشنکو باید از ریاست جمهوری بلاروس کناره‌گیری کند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر