مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به چه کسانی می‌رسد؟

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه منابع سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و کارفرمایان است و نباید صرف تامین منابع طرح یارانه کالا‌های اساسی شود، گفت: کارگران، بازنشستگان و گروه‌های آسیب پذیر و نیازمند در این طرح باید به طور ویژه دیده شوند.

فتح اله بیات با اشاره به طرح پرداخت یارانه کالا‌های اساسی اظهار کرد: در این طرح گروه‌های هدف مورد تاکید هستند و طبعا افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که حداقل‌ها را دریافت می‌کنند مستحق کمک هستند و باید در این طرح قرار گیرند، اما کارگران و بازنشستگان هم به عنوان بخشی از حقوق بگیران حداقلی که در شرایط امروز از وضع معیشت چندان مناسبی برخوردار نیستند باید در این طرح به طور ویژه دیده شوند.

وی ادامه داد: نمی‌گوییم کارگران در سطح مددجویان کمیته امداد و بهزیستی هستند، ولی قدرت خرید خانوار‌های کارگری به شکلی کاهش یافته که حقیقتا به حمایت معیشتی نیاز دارند، چون حقوقی که همان اول سال اضافه کردیم تحت تاثیر نوسان نرخ ارز و افزایش هزینه‌ها محو شد و اثر خود را از دست داد.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی علاوه بر بازنشستگان و کارگران، از زنان سرپرست خانوار، کارگران فصلی و روزمزد و از کار افتادگان و بیکاران فاقد درآمد به عنوان گروه‌هایی که مستحق دریافت یارانه کالا‌های اساسی هستند یاد کرد و افزود: علیرغم تصمیماتی که برای بالا بردن قدرت معیشت گرفته می‌شود و دولت تلاش می‌کند تا بار افزایش هزینه‌ها را از دوش اقشار ضعیف و آسیب پذیر بردارد، تورم و نوسانات نرخ ارز روی این تصمیمات تاثیر می‌گذارد و اجازه نمی‌دهد افراد ضعیف از عواید آن بهره‌مند شوند.

تامین منابع طرح از محل مالیات‌ها و هدفمندی یارانه‌ها

بیات در عین حال به منابع اجرای طرح یارانه کالا‌های اساسی اشاره کرد و گفت: دولت باید از محل منابع هدفمندی یارانه ها، دارایی‌های خود و مالیات‌ها برای این طرح اختصاص بدهد و نباید از محل منابع سازمان تامین اجتماعی که حق الناس و متعلق به کارگران و کارفرمایان است برای این منظور برداشت شود.

وی گفت:متاسفانه زمزمه‌هایی می‌شنویم که قرار است از منابع تامین اجتماعی برای تامین اعتبار مورد نیاز این طرح استفاده شود و این پذیرفتنی نیست، چون تامین اجتماعی سازمانی غیردولتی است و نزدیک به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار است؛ به جای برداشت منابع باید از سازمان تامین اجتماعی که به لحاظ درآمدی شکننده شده حمایت کنیم.

این مقام مسئول کارگری افزود: بعد از سی سال سبد معیشت کارگران و بازنشستگان یک سوم نیازهایشان را تامین نمی‌کند لذا اینکه بخواهیم از منابع سازمان برداریم و با آن به کارگران و بازنشستگان و دیگر اقشار یارانه کالایی بدهیم، قابل توجیه نیست.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی