روغن ارده کنجد فدک
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فدک
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

توهین وزیر خارجه آلمان به اردوغان

ایسنا: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اخیرا امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را بابت اظهاراتش در قبال مسلمانان مورد انتقاد شدید قرار داد و گفت: او باید از نظر روانی مورد بررسی قرار گیرد.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان اردوغان را بابت این اظهارنظر محکوم و آن را یک افت جدید شخصتی توصیف کرد.

روز یکشنبه، جوزپ بورل، رئیس کمیسیون اروپایی در توئیتی نوشت، اظهارات رئیس جمهوری ترکیه در قبال امانوئل ماکرون غیرقابل قبول است.

در پی این اظهارات از سوی اردوغان، پاریس سفیرش در ترکیه را فراخواند.

هشدار دولت آلمان به پادشاه تایلند

وزیر امور خارجه آلمان امروز (دوشنبه) همچنان که اعتراضات مخالفان در تایلند در حال سرعت گرفتن است، بیان داشت، کشورش به نظارت بر رفتار پادشاه تایلند که عادت به گذراندن زمان زیادی در ایالت باواریای این کشور دارد ادامه می دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان اظهار کرد: ما مشغول رصد این موضوع طی بلند مدت هستیم. اگر مسائلی وجود داشته باشد که طبق ارزیابی ما غیرقانونی باشند، تبعاتی فوری در پی خواهد داشت.

معترضان در شهر بانکوک برنامه ریزی کرده اند تا امروز یک راهپیمایی را تا سفارت آلمان برگزار کرده و طوماری را به برلین با هدف درخواست برای تحقیقات در مورد استفاده پادشاه تایلند از اختیاراتش در حین حضور در یک کشور اروپایی ارائه کنند.

دولت آلمان اظهار کرده، این غیرقابل قبول است که او از آلمان کار سیاسی داشته باشد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان