روغن ارده کنجد فدک
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فدک
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بوف کور شنیدنی شد

کتاب گویای «بوف کور» صادق هدایت وارد بازار شد. این داستان ۸۴ ساله، پیش از این بارها چاپ و به زبان‌های مختلف ترجمه شده است.

بوف کور شنیدنی شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب صوتی «بوف کور» با صدای پوریا عطایی، گوینده، بازیگر و نریتور، با زمان 3 ساعت و 9 دقیقه، توسط موسسه نوین کتاب گویا و با همکاری گروه گریز منتشر شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: «کتاب«بوف کور» از زاویه دید اول‌شخص روایت می‌شود و از دو بخش نسبتاً جدا از هم ساخته شده ‌است. این دو بخش در برخی مواقع با استفاده از شباهت اشاره‌ها به هم مربوط می‌شوند.»

صادق هدایت، کتاب «بوف کور» را نخستین‌بار در سال 1315، زمانی که در هند به سر می‌برد، به‌صورت دست‌نویس و در 50 نسخه چاپ کرد اما چاپ این کتاب در ایران تا پس از برکناری پهلوی اول محقق نشد. درنهایت نیز این کتاب در سال 1320 به صورت پاورقی در روزنامه‌ ایران چاپ شد. البته این چاپ با نسخه‌ دست‌نویس اولیه‌ کتاب، تفاوت‌های قابل توجهی داشت. یک سال بعد، انتشارات روزنامه ایران کتاب «بوف کور» را به چاپ رساند و متن کتاب پیش از انتشار از سوی صادق هدایت مورد تجدید نظر قرار گرفت. 

در بخشی از کتاب آمده است:
«در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره روح را آهسته و در انزوا می‌خورد و می‌تراشد. این دردها را نمی‌شود به کسی گفت؛ چون عموماً عادت دارند که این دردهای باورنکردنی را جزو اتفاقات و پیش‌آمدهای نادر و عجیب بشمارند و اگر کسی بگوید یا بنویسد، مردم بر سَبیل عقاید جاری و عقاید خودشان سعی می‌کنند آن را با لبخند شکاک و تمسخرآمیز تلقی بکنند...»

صدابرداری، ویرایش، صداگذاری، میکس و مسترینگ، فضاسازی، انتخاب موسیقی و افکت این کتاب صوتی را ثمین سعادت و پوریا عطایی بر عهده داشته‌اند.

«بوف کور» در سایت نوین‌کتاب، فیدیبو و پلتفرم‌های عرضه کتاب در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

57245 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان