روغن ارده کنجد فدک
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فدک
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سفر وزرای خارجه و دفاع آمریکا به هند با هدف چین هراسی

خبرگزاری فارس: «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه و «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه وارد «دهلی نو» اولین مقصد دور سفرهای آسیایی خود شدند.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، در پی افزایش تنش مرزی میان هند و چین، اسپر و پامپئو برای سفری دو روزه به دهلی نو رفته‌اند تا با مقامات عالی‌رتبه این کشور دیدار کنند.

پامپئو پیش از سوار شدن به هواپیما به مقصد هند در این باره گفت هدف اصلی این دور سفرهای آسیایی به مقصد هند، سریلانکا، مالدیو و اندونزی «شامل بحث درخصوص تلاش ملت‌های آزاد برای برای مقابله با تهدیدات حزب کمونیست چین» خواهد بود.

به نوشته این خبرگزاری، مقامات هندی می‌گویند، وزارت دفاع این کشور به‌دنبال فراهم کردن تجهیزات نظامی مناسب برای آب‌وهوای سردسیری هستند و به احتمال زیاد این مسئله را با پامپئو و اسپر در میان می‌گذارند.

همچنین گفته می‌شود اسپر قصد دارد در دیدار با «سابرامانیام جایشانکار» همتای هندی خود، مسائلی همچون تبادل اطلاعاتی، برگزاری رزمایش مشترک و فروش تسلیحاتی همچون جنگنده آمریکایی «اف-18» را مطرح کند.

هند و چین از جنگ سال 1962 دارای یک خط مرزی کاملا مشخص در منطقه هیمالیا نیستند و در نتیجه این موضوع، درگیری‌های مرزی بین دو طرف هر از چند گاه حادث می‌شود.

تشدید شدید درگیری‌های مرزی اخیر بین دو طرف به ویژه در منطقه «لداخ» که به مرگ و جراحت ده‌ها نظامی انجامید، سبب شد که هر دو طرف مواضع نظامی خودشان را در منطقه مرزی تقویت کنند.

هند و چین 12 اکتبر (21 مهر) جدیدترین دور مذاکرات دیپلماتیک و نظامی دوجانبه را در تلاش برای کاستن از تنش‌های مرزی برگزار کردند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان