تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

دعوای ترامپ و بایدن مقدمه سقوط قاتل شهید سلیمانی

خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام علی شیرازی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس، طی یادداشتی به موضوع آینده سیاسی امریکا پرداخته است که متن آن را در ادامه می خوانید:

جنگی که در 31 شهریور 1359 علیه جمهوری اسلامی ایران شروع شد، اگرچه از طرف صدام خائن و روسیاه بود، اما پشت سر این قضیه یک پروژه‌ی بین‌المللىِ استکباری برای زمین زدن نهضت اسلامی و انقلاب اسلامی قرار داشت.

تحلیلگران غربی تحلیل کردند که این انقلاب الهی فقط این نیست که رژیم منحوس پهلوی را در ایران از بین برده است و این کشور عظیم و پربرکت را از سیطره‌ی امریکای جهان خوار خارج کرده؛ بلکه این حرکت الهام‌بخش خواهد شد، دنیای اسلام را تکان خواهد داد و ملت‌های آزاده را به فکر خواهد انداخت.

همین هم شد: فلسطین و کشورهای شمال آفریقا به فکر افتادند، در تمام دنیای اسلام حرکت و جنب و جوش هویت‌یابىِ اسلامی شروع شد که تا امروز هم همچنان روبه توسعه و گسترش است. چون فهمیدند که اینجا کانون الهام‌بخش دنیای اسلام خواهد شد، گفتند جمهوری اسلامی را باید ما به هر کیفیتی هست، از بین ببریم. لذا وارد میدان شدند، صدام را تشجیع کردند که این جنگ را شروع کند؛ او هم چون آدم قدرت‌طلبِ خامی بود، خیال می‌کرد که حالا می‌آید دو سه روزه یا چند هفته‌ای مسأله را تمام میکند و بزرگترین قدرت منطقه می‌شود؛ لذا وارد این جنگ شدند و هشت سال تمام ایران اسلامی را تحت فشارهای شدید و سخت قرار دادند.

یکی از این فشارها هر انقلابی را، هر دولتی را به زانو در می‌آورد و از پا می انداخت؛ اما مجموع این فشارها نه فقط جمهوری اسلامی را از پا درنیاورد، بلکه ملت ایران را قوی‌تر و آگاه‌تر، و عزم و اراده‌ی آنها را راسخ‌تر کرد و جمهوری اسلامی ایران را روزبه‌روز به سمت قوت اسلامی و الهی پیشتر برد.

ایستادگی در میدان دفاع، چنین اثری را به وجود آورد. ضربات فراوانی هم به رژیم بعث عراق زده شد؛ یعنی صدام و رژیم بعثی ضربه‌ی اصلی را اینجا خوردند.

وقتی امریکا پوشالی بودن قدرت و شکست صدامیان را در برابر ایران اسلامی دید به فکر افتاد که میتواند دست و پای آن رژیم عفلقی را جمع کند. عراقی که یک روز مورد حمایت استکبار جهانی به سرکردگی امریکا بود، با شکست از ایران ورق را برگشته دید.

غربی‌ها که خودشان سلاح‌های شیمیایی را در اختیار صدام گذاشته بودند، سعی کردند این سلاح‌ها را از عراق پس بگیرند. صدام هم در مقابل سال 1368 سفیر امریکا را از عراق بیرون کرد. کویت نیز در جلسه سران عرب با فشار امریکا تقاضای بازپس‌گیری وام‌های پرداخت شده به عراق را داشت؛ و با این کار زمینه ای بوجود آورد که صدام در 2 مرداد 1369 سی هزار سرباز در مرز کویت مستقر نماید و در 11 مرداد به کویت حمله نظامی کند و آن کشور را اشغال نماید. این جنگ؛ امیر کویت را به همراه خانواده آواره عربستان کرد. امریکا نیز بهانه یافت تا به خلیج فارس نیروی نظامی بفرستد.

شورای امنیت در 15 مرداد 1369 رأی به تحریم اقتصادی و نظامی عراق داد. صدام نیز در مقابل نیروهای غربی اعلام بسیج عمومی کرد. کشورهای عربی هم سفارتخانه‌های خود در عراق را تعطیل کردند.

پس از آن و در ساعت 2:35 دقیقه بامداد روز 28 دی 1369 ائتلاف غربی به رهبری امریکا با عملیاتی به نام توفان صحرا تأسیسات نظامی و اقتصادی عراق را بمباران کردند.

صدام نیز علاوه بر حمله موشکی به اسرائیل، در 10 بهمن 1369 به شهر خفجی در شمال شرقی عربستان سعودی حمله نمود و با موشک ریاض را هدف قرار داد.


صدامی که با تحریک و تشویق همین اتحاد غربی - عربی به ایران اسلامی م حمله کرده بود؛ اکنون شاهد استقرار 516 هزار سرباز امریکایی، 36 هزار سرباز انگلیسی و 19 هزار سرباز فرانسوی در خلیج فارس بود. حضوری که در 27 دی 1369 هدفش آشکارتر شد و با 70 هزار پرواز تهاجمی حاکمیت صدام را نشانه گرفت.

پس از آن در تاریخ 5 اسفند نیروی زمینی امریکا به عراق حمله کرد و لطمات جبران ناپذیری را به ارتش صدام وارد نمود. عراق در این عملیات 100 هزار کشته و 300 هزار مجروح داد و تسلیم ائتلاف غربی شد.

این حمله مقدمه جنگ دومی شد که در سال 1381 صدام را از تخت به زیر کشید و او به درک واصل شد. طناب اعدام را فرمانده لشکر بدر به گردن صدام انداخت.

امام خامنه ای در تاریخ 4 مهر 1359، در اولین نماز جمعه پس از آغاز جنگ تحمیلی صدام بر علیه کشورمان در خطبه های نماز جمعه فرمودند: "جبهه اسلامی باید می‌توانست در صحنه سیاست جهانی دست و پا بزند، پرواز کند و عالم‌گیر شود. مقدمه ای لازم داشت، این مقدمه را دشمن ما به صورت زودرس خودش برای ما تدارک دید و فراهم کرد."

امروز عظمت این سخن زیبا تر درک می‌شود. همه جنگ‌های فرهنگی و اقتصادی امریکا علیه ایران اسلامی نیز با همین نگاه قابل تفسیر است.

جنگ ترامپ علیه سردار سلیمانی و همراهانش و به شهادت رساندن آن عزیزان در همین قالب باید تبیین شود. دعوای ترامپ و بایدن، مقدمه سقوط قاتل شهید سلیمانی و اوج افول و نابودی امریکاست.

همان‌هایی که صدام را علیه جمهوری اسلامی بسیج کردند؛ ائتلاف غربی - عربی بساط حکومت طاغوتی اش را در هم پیچیدند و دار او را نظاره کردند. این داستان همه کسانی است که با حق در افتند.

پایان حکومت ترامپ و امریکا بسیار سخت‌تر از پایان صدام است. خدا ظالمین را به جان هم می اندازد و طومار قدرت امریکا و اسرائیل را در هم می‌پیچند.

استکبار جهانی بسیار پلیدتر از صدام است. صدام با حمایت غربی‌ها و در رأس آن امریکا دست به آن همه جنایت زد. امریکا درگیر ماجرایی می‌شود که همه طاغوت‌های جهان را به وحشت می اندازد. آن روز بسیار نزدیک است. روزی که بناست خداوند بر عزت و عظمت ملت ایران بیفزاید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان